Domov Šport Spišiaci sa po 17 zápasoch dočkali víťazstva

Spišiaci sa po 17 zápasoch dočkali víťazstva

0
0

Po 17 prehrách za sebou prišiel v najsprávnejšom momente zlom. V záverečnom stretnutí kalendárneho roka sa basketbalisti Spišskej Novej Vsi dočkali, opäť proti nováčikovi zo Žiliny sa po výsledku 102:88 potešili z tretieho víťazstva v aktuálnom ročníku.

Kritické slová trénera „Novovešťaňov“ Ericha Korfantu konečne padli na úrodnú pôdu. Proti svojmu tabuľkovému susedovi vyhrali tri zo štyroch štvrtín, Žilinu pustili do vedenia len na necelých 20 sekúnd.

Inak mali zápas pod kontrolou, v jednej chvíli vyhrávali aj rozdielom 25 bodov (53:28). „Myslím si, že zakončiť rok 2017 výhrou bolo pre nás dôležité. Nik z družstva nechcel ísť do nového roka s prehrou.

Celý tím bol mimoriadne sústredený a zároveň unavený z prehier. Vedeli sme, že toto musíme vyhrať. Prehry boli ťažké, hlavne mať počas tak dlhej série motiváciu, bolo to niekedy frustrujúce a náročné po mentálnej stránke.

Snažili sme sa však ako tím tvrdo pracovať a zároveň nevnímať kritiku z vonkajšieho prostredia,“ uviedol pre basketliga.sk pivot domácich Michel‑Ofik Nzege.

Švajčiar bol dôležitou postavou svojho tímu, o čom svedčí 34 bodov, 16 doskokov a tri asistencie na jeho konte. Žilinčania prežívajú náročné obdobie, už po desiatich dňoch prišlo k druhej trénerskej zmene v aktuálnom ročníku, keď Richarda Uhrinu nahradil vo funkcii Ivan Kurilla.

val, basketliga.sk, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

NBA smúti: Zomrel legendárny tréner

Smutná správa zasiahla zámorskú basketbalovú rodinu minulý víkend. Po dlhej a ťažkej choro…