Domov Šport Šporarova prestupová sága končí. Novou destináciou je Portugalsko

Šporarova prestupová sága končí. Novou destináciou je Portugalsko

0
0

Útočník bratislavského Slovana Andraž Šporar po dvoch rokoch opúšťa slovenskú Fortuna Ligu a mieri na Pyrenejský polostrov, kde bude hájiť farby Sportingu Lisabon. S úradujúcim držiteľom portugalského pohára podpísal päťročný kontrakt.

Slovinec počas 2 rokov v drese „belasých“ nastúpil dovedna do 78 zápasov, zaznamenal 60 gólov a pridal 17 asistencií. V sezóne 2018/19 strelil v domácej súťaži 29 gólov, čím sa dotiahol na vtedajší ligový rekord.

V skupinovej fáze aktuálneho ročníka Európskej ligy sa zapísal do listiny strelcov celkovo päťkrát a v priebežnej tabuľke mu patrí 2. priečka za šesťgólovým Kolumbijčanom Alfredom Morelosom.

Tuzemský rekord

Zrealizovaný transfer 25-ročného Šporara do portugalského celku znamenal najväčší prestup v histórii slovenskej najvyššej súťaže. „Fixná suma, ktorú zinkasujeme okamžite, predstavuje 6 miliónov eur.

Vyjednali sme veľmi výhodné bonusy, na základe ktorých výsledná prestupová suma prevýši 7 miliónov eur,“ porozprával na margo prestupových rokovaní generálny riaditeľ Slovana Ivan Kmotrík ml.

V budúcnosti môže úradujúci slovenský majster za tento prestup zinkasovať ďalšie vysoké čiastky. Všetko závisí od Šporarových výkonov a prípadného záujmu klubov z bohatších líg. „V zmluve je zakotvené, že v prípade budúceho predaja hráča obdržíme 10 % z prestupovej sumy.

Čiže ak Andraž prestúpi v budúcnosti do ešte silnejšej ligy, bude mať Slovan desaťpercentný podiel z prestupovej čiastky, čo pri sumách, za aké Sporting predáva hráčov do zahraničia, môže pre nás predstavovať státisíce či možno aj milióny eur,“ dodal Kmotrík mladší.

Navždy belasý

Prostredníctvom svojho instagramového účtu sa rodák z Ľubľany rozlúčil s bratislavskými priaznivcami, pričom podotkol, že počas jeho pôsobenia sa Slovan vrátil na výslnie.

„Užil som si každú jednu minútu na Tehelnom poli a aj sto či viac gólmi by som sa Slovanu nedokázal dostatočne odvďačiť. Ďakujem za všetko a pamätajte si: raz belasý, navždy belasý! Rád vás v budúcnosti znovu uvidím.“

Kristián Vrábel, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Českí policajti spustili výzvu

Nielen zdravotnícky personál ale aj policajné zložky v týchto neľahkých časoch boja proti …