Domov Šport Športová tragédia českých florbalistiek v semifinále MS

Športová tragédia českých florbalistiek v semifinále MS

0
0

Minulý víkend vyvrcholili vo švajčiarskom Neuchateli boje o ženský florbalový titul majsteriek sveta. Turnaj zaujal najmä šokujúcou prehrou českých florbalistiek v semifinálovom zápase proti domácej reprezentácii. Tým na víťazstvo totiž nestačil ani štvorgólový náskok 102 sekúnd pred koncom.

České florbalistky mali na dosah historický postup do finále majstrovstiev sveta, keď boli v semifinále proti domácim Švajčiarkam suverénne lepším tímom.

Veď v priebehu duelu vyhrávali 5:0 i 6:1. Napokon ani náskok 6:2 necelé dve minúty pred koncom riadnej hracej doby im na víťazstvo nestačil.

Domáce hráčky hnané zaplnenou arénou predviedli nevídaný obrat, keď v rozmedzí 79 sekúnd skórovali štyrikrát a poslali duel do predĺženia.

Zdecimované české hráčky sa ako tak pozviechali a neustávajúcemu náporu Švajčiarok dokázali odolávať takmer celých 5 minút predĺženia.

Neuveriteľný obrat však dokázali domáce hráčky zavŕšiť necelú polminútku pred koncom predĺženia, keď ich do finále posunula Wikiová, ktorá taktiež 23 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby vyrovnávala na 6:6.

České florbalistky napokon nezvládli ani zápas o bronz s Fínskom i keď vyhrávali po dvoch tretinách 3:1. Po predĺžení prehrali 4:5.

Švajčiarske florbalistky v zápase o zlato opäť predviedli pevné nervy, keď s favorizovanými Švédkami vyrovnávali na 2:2 osem sekúnd pred koncom hracej doby.

Nádeje domácich sa však rozplynuli už po minúte predĺženia. Ich semifinálový obrat sa však navždy zapíše nielen do histórie florbalu ale taktiež športu ako takého.

Slovenky napokon šieste

Na majstrovstvách sveta v Neuchateli sa predstavili aj slovenské florbalistky. V základnej skupine zaznamenali dve vysoké prehry – s neskoršími šampiónkami Švédkami 1:23 a s Českom 3:19.

Vďaka osemfinálovému víťazstvu s Dánskom však prenikli až do štvrťfinále, kde ich zastavili fínske florbalistky. Víťazstvo s Nemeckom 6:1 im zaistilo záverečný boj o 5. miesto, v ktorom podľahli Poľkam 4:8 a napokon obsadili konečné šieste miesto.

max, foto: facebook