Domov Slovensko Stačilo! Polícia spustila akciu RADAR

Stačilo! Polícia spustila akciu RADAR

0
0

Na celom Slovensku sa od pondelka začala dopravná akcia Radar. Dopravní, poriadkoví a železniční policajti sa v nej zameriavajú najmä na alkohol, rýchlosť a spôsob jazdy. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

„Kontrolám sa nevyhnú vodiči motorových i nemotorových vozidiel. Budú na miestach, kde dochádza k nehodám prekročením rýchlosti a pod vplyvom alkoholu,“ priblížili policajti. Dodali, že akcia Radar potrvá do konca mesiaca.

Nepoučiteľní

Polícia na sociálnej sieti uviedla hneď niekoľko šokujúcich nehôd, pri ktorých hral hlavnú úlohu alkohol. Prím medzi nimi hrá tragická nehoda na zastávke, pri ktorej opitý vodič pripravil o život piatich ľudí a viacerých zranil.

Len zázrakom sa ďalšia nehoda opitého vodiča skončila bez obetí. Náraz s autom na chodníku si odniesla matka s dvomi malými deťmi, pričom staršia dcérka musela byť hospitalizovaná na JISke.

Ťažké zranenia si odniesla aj žena, ktorú doslova zrámoval opitý vodič, keď čakala na chodníku na zelenú pred prechodom pre chodcov. Našťastie bez zranení sa zaobišla jazda trolejbusu mestskej hromadnej dopravy v Bratislave.

Policajti ukončili jeho službu pozitívnym výsledkom dychovej skúšky na alkohol skôr ako stihol spôsobiť nehodu. Absolútnym rekordérom sa stal 29-ročný vodič v Rovinke.

Náraz do stĺpu verejného osvetlenia sa síce zaobišiel bez zranení, no číslo, ktoré zasvietilo po tom, čo absolvoval dychovú skúšku, policajtov odrovnalo. 4,73 promile je, ako píše polícia, z medicínskeho hľadiska „stav rizika smrteľnej otravy alkoholom“.

Jazdite opatrne!

Ku všetkým týmto prípadom došlo len v priebehu posledného týždňa. A polícia si povedala, že už stačilo. „Vďaka nezodpovedným vodičom sa nelichotivé skóre každým dňom zvyšuje a zdravý rozum a zodpovednosť prehráva.

Vodiči, dodržujte dopravné predpisy a pravidlá! Jazdite opatrne nie kvôli obave z bezpečnostnej kontroly polície, ale z ohľaduplnosti a rešpektu k životu a zdraviu ďalších osôb – účastníkov cestnej premávky,“ uzatvára polícia na sociálnej sieti.

ano, TASR, foto: FB/PZ SR  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…