Domov Slovensko Starostu bratislavského Nového mesta zadržala polícia

Starostu bratislavského Nového mesta zadržala polícia

0
0

Minulý štvrtok zadržala bratislavská krajská kriminálna polícia starostu bratislavskej časti Nové mesto Rudolfa Kusého a obvinila ho z dvoch prečinov a z dvoch zločinov zneužívania právomoci verejného činiteľa. Sudca ho však do väzby nezobral.

Bratislavská krajská kriminálna polícia zadržala Rudolfa Kusého vo štvrtok doobeda.

„Vyšetrovanie tejto trestnej činnosti bolo začaté na Okresnom riaditeľstve Policajného zboru v Bratislave III, no prípad si pre jeho rozsah a závažnosť na základe výberovej príslušnosti prevzal odbor kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave,“ uviedla vtedy bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti.

Vyšetrovateľ zadržaného obvinil z dvoch prečinov a z dvoch zločinov zneužívania právomoci verejného činiteľa. Problémom v jeho konaní mali byť pochybenia pri schvaľovaní výstavby, pričom mal úmyselne škodiť developerom.

Neopodstatnené a nezmyselné

Hovorca miestneho úradu Nové mesto Marek Tettinger pre TASR povedal, že si nie sú vedomí žiadneho porušenia legislatívy, ktorého by sa mohol starosta Kusý dopustiť.

Podľa neho bol úrad ako aj samotný starosta aj v minulosti opakovane terčom rôznych anonymných trestných oznámení a obvinení.

„Doteraz sa vždy všetky vznesené obvinenia ukázali ako neopodstatnené a nezmyselné. Sme presvedčení, že inak to nebude ani tentoraz,“ uviedol Tettinger.

Samotný obvinený vidí za svojím stíhaním konflikty s developermi o povolenie stavieb. Tí z tohto dôvodu vo veci podali trestné oznámenie.

„Ja si myslím, že rozhodne mojím konaním nebolo cieľom nikoho poškodiť,“ povedal Kusý s tým, že ak je presvedčený, že sú dôvody zamietnuť stavby, zamietne ich.

Jeho advokátka Eva Mišíková zdôraznila, že skutky kladené obvinenému za vinu v žiadnom prípade nie sú trestným činom zneužívania právomoci verejného činiteľa. „Ani jeden z tých skutkov nenapĺňa podstatu trestného činu,“ dodala.

Obvinený starosta sa v nedeľu dostal na slobodu, keďže Okresný súd Bratislava III ho do väzby nevzal. Vo veci však ešte bude rozhodovať Krajský súd v Bratislave, keďže prokuratúra podala proti rozhodnutiu sťažnosť.

red, SITA, foto: SITA, facebookNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin14
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Ramos v rekordnom zápase zahodil dve penalty

Dvadsaťpäťkrát bol z bieleho bodu v reprezentačnom drese neomylný a potom prišli dve zahod…