Domov Slovensko Stravné lístky sa zvyšovať nebudú

Stravné lístky sa zvyšovať nebudú

0
0

Táto správa zamestnancov nepoteší, i keď, ako tvrdí ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny, väčšiny ľudí sa nedotkne. V tomto ani budúcom roku sa hodnota stravných lístkov navyšovať nebude.

Minimálna hodnota stravných lístkov v sume 3,83 eura sa v tomto a budúcom roku nezmení. Parlament totiž schválil novelu zákona o sociálnom poistení, ktorou sa mení aj zákon o cestovných náhradách.

Do zákona o cestovných náhradách sa vkladá ustanovenie, ktorým sa v tomto a budúcom roku zastaví zvyšovanie sumy cestovných náhrad. Od sumy cestovných náhrad sa pritom odvíja hodnota stravných lístkov.

„Väčšiny ľudí sa toto nebude týkať, pretože aj tak so zamestnávateľmi najmä prostredníctvom kolektívnych dohôd majú dohodnutú vyššiu sumu stravných lístkov, čiže nemení sa pre nich nič,“ povedal v parlamente minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak.

Poslanci novelu zákona schválili v skrátenom legislatívnom konaní. Hlasovalo za ňu 136 poslancov, štyria sa zdržali. V tomto a budúcom roku sa nebudú zvyšovať ani sumy základných náhrad za používanie cestných motorových vozidiel.

Rezort argumentuje „situáciou, ktorá nastala v roku 2020 a ktorá má nezanedbateľné dopady na zamestnávateľov“.

Podnikatelia podľa rezortu dostanú garanciu, že v rokoch 2020 a 2021 sa nebudú zvyšovať sadzby stravného a náhrady za používanie cestného motorového vozidla, a to ani v prípade nárastu indexu cien jedál a nealkoholických nápojov v reštauračnom stravovaní a indexu cien položiek spojených s prevádzkou motorových vozidiel.

red, SITA, foto: ilustračné/DOXX

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

NBA smúti: Zomrel legendárny tréner

Smutná správa zasiahla zámorskú basketbalovú rodinu minulý víkend. Po dlhej a ťažkej choro…