Domov Slovensko Stromček opúšťa Smer-SD na vlastnú žiadosť

Stromček opúšťa Smer-SD na vlastnú žiadosť

0
0

Viktor Stromček končí vo funkcii generálneho manažéra strany Smer-SD na vlastnú žiadosť. O uvoľnenie požiadal na poslednom predsedníctve strany. Jeho odchod potvrdil i predseda vlády a podpredseda strany Peter Pellegrini. Nástupca známy zatiaľ nie je.

Stromček sa mal pre tento krok rozhodnúť sám a avizoval ho už dávnejšie. Pellegrini povedal, že išlo o oznámenie, že vo funkcii končí.

Vraj sa rozhodol sám

Mnohí novinári sa však domnievajú, že Stromčeka mala k tomuto kroku dotlačiť údajná komunikácia jeho osoby s aktuálne obvineným kontroverzným podnikateľom Mariánom Kočnerom.

Toho mal Stromček žiadať o pomoc v istej trestnej veci. Pellegrini hovoril, že o žiadnej takejto komunikácii nevie. „Z jeho úst som naozaj skôr cítil nejaký ľudský dôvod,“ povedal predseda vlády P. Pellegrini.

Doplnil, že podľa stanov strany sa na presnom dátume Stromčekovho odchodu z funkcie dohodne s predsedom strany Robertom Ficom.

Komunikácia Stromčeka s Kočnerom

Stromček mal podľa zverejnenej komunikácie cez aplikáciu Whatsapp žiadať Kočnera v roku 2017 o radu v súvislosti s trestným stíhaním jeho známeho.

Kočner chcel od Stromčeka informácie ohľadom vyšetrovania trestnej činnosti, ktorú mal mať na starosti dozorujúci prokurátor Boris Benčič.

Stromček Kočnerovi poskytol aj meno vyšetrovateľa a oddelenie, kde sa vec vyšetruje, pričom od neho očakával návrh na vhodného právneho zástupcu.

Komunikáciu nepopreli

V stanovisku strany Smer-SD k odchodu V. Stromčeka z funkcie sa však neuvádza, že by bývalý generálny manažér strany s Kočnerom nekomunikoval.

„Pán Stromček sa už v roku 2015 vyjadril, že po úspešnej realizácii najväčšieho investičného projektu v strednej Európe, ktorým bola investícia Jaguar Land Rover, odíde v roku 2018 z verejného života do súkromnej sféry,“ uviedol hovorca strany Smer-SD Ján Mažgút.

Zároveň uviedol, že všetky ostatné dôvody jeho odchodu sú len špekuláciami. „Ja si myslím, že obsah správ nie je taký, aby nejakým spôsobom diskvalifikoval pána Stromčeka či už ako osobu, alebo politicky,“ uviedol Mažgút, čím teda v zásade nepoprel, že ku komunikácii došlo.

Fico špekulácie odmieta

Predseda strany Smer-SD Robert Fico sa vyjadril, že mu je ľúto, že Stromček sa rozhodol v politike skončiť. „Odmietam rôzne smiešne špekulácie o iných dôvodoch ukončenia politickej kariéry Viktora Stromčeka.

Je to opäť urputná snaha vyrobiť z úspešného životného príbehu kauzu, ktorá má uškodiť strane Smer-SD,“ uzavrel Fico svoje stanovisko.

Denis Ruščák, ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…