Domov Slovensko Študenti môžu opäť súťažiť v tvorivom písaní na vojenskú tému

Študenti môžu opäť súťažiť v tvorivom písaní na vojenskú tému

0
0

Minister obrany SR Jaroslav Naď a rezortný mesačník OBRANA vyhlásili 17. ročník literárnej súťaže pre študentov. Žiaci stredných a poslucháči vysokých škôl sa môžu zapojiť do 21. novembra 2021 prácami v žánroch poviedka a úvaha v slovenskom jazyku. Tohtoročnou témou je VOJENSKÁ PRÍSAHA.

„V rezorte obrany nás veľmi zaujíma pohľad mladej generácie na najvyšší morálny sľub – vojenskú prísahu. Iba profesionálni vojaci Ozbrojených síl SR v nej prisahajú pripravenosť vynaložiť všetky svoje sily a schopnosti a nasadiť aj svoj život.

Ide teda o naozaj vážny sľub občanom a vlasti,“ zdôraznil minister obrany SR Jaroslav Naď.

Finančná prémia i uverejnenie v časopise

Súťažné práce v rozsahu od 1 000 do 5 000 znakov (s medzerami) vo formátoch DOC, DOCX, ODT alebo PDF je potrebné posielať na e-mailovú adresu sutaz@mil.sk.

Všetky podrobnosti a pokyny k zasielaniu prác a priebehu súťaže sú k dispozícii na webe súťaže www.mosr.sk/sutaz-2021. Práce, ktoré postúpia do finále, budú v dňoch 1. až 6. decembra 2021 uverejnené na facebookovom profile Ministerstva obrany SR (www.facebook.com/mosr.sk), kde ich verejnosť bude môcť hodnotiť pridelením hlasu.

Prvé tri najlepšie hodnotené práce v každej kategórii získajú okrem iných ocenení aj finančné prémie 500, 400 a 300 eur. Víťazné práce uverejní rezortný mesačník MO SR Obrana. Výsledky súťaže zverejnia organizátori 8. decembra 2021.

red, mo, foto: MO SR  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

NAĎ: Ďalší IDEB úspešne za nami

Bratislava minulý týždeň uvítala už 9. ročník medzinárodného obranného veľtrhu IDEB 2022. …