Domov Slovensko Šufliarsky priznal SMS s Kočnerom. Z funkcie odstúpil

Šufliarsky priznal SMS s Kočnerom. Z funkcie odstúpil

0
0

Generálna prokuratúra Slovenskej republiky zažila počas minulého týždňa personálne zemetrasenie. Otras sa dotkol osoby prvého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho, ktorý sa vzdal svojej funkcie. Dôvodom bola informácia o SMS komunikácii s aktuálne obvineným podnikateľom Marianom Kočnerom.

Vo štvrtok líder strany OĽaNO Igor Matovič zvolal brífing, na ktorom informoval o SMS komunikácii Petra Šufliarskeho s kontroverzným podnikateľom Marianom Kočnerom.

Práve s ním si mal údajne vymeniť až 430 SMS správ. Komunikácia prebehla v roku 2017. Predseda hnutia OĽaNO je presvedčený o tom, že Šufliarsky Kočnera kryl až do momentu vraždy novinára a až vtedy cúvol.

„Objednávatelia vraždy Jána Kuciaka nie sú za mrežami vďaka Šufliarskemu a Jaromírovi Čižnárovi, ale napriek im,“ vyslovil sa Matovič, ktorý niekoľko SMS správ aj zverejnil.

Šufliarsky sa priznal a odstúpil

Potom, čo vzniklo podozrenie z komunikácie medzi Šufliarskym a Kočnerom, začal sa touto vecou zaoberať i generálny prokurátor Jaromír Čižnár, ktorý mal so svojím podriadeným viac ako štvorhodinový rozhovor.

„Pán Šufliarsky sa po našom rozhovore rozhodol, že sa vzdáva funkcie. Ja som to prijal,“ uviedol v piatok šéf generálnej prokuratúry. Kto Šufliarskeho vo funkcii nahradí, generálny prokurátor ešte nevie.

Komunikáciu zverejní

„Ak prejav slušnosti a profesionality v komunikácii s M. K., ale aj inými osobami, ktoré ma denne kontaktujú rôznou formou a rôznym spôsobom, je chybou, tak som spravil chybu.

Ospravedlňujem sa za ňu svojim kolegom, odbornej a laickej verejnosti,“ uviedol odstupujúci prvý námestník Peter Šufliarsky. Známe je aj podozrenie z objednávky vraždy samotného Petra Šufliarskeho.

Avizoval, že celú komunikáciu s M. Kočnerom zverejní, avšak neskôr si to rozmyslel, a to s odvolaním sa na zákon o elektronických komunikáciách.

Dodal, že ak má niekto túto SMS komunikáciu vo svojich rukách, získal ju neoprávnene v snahe zdiskreditovať jeho osobu.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Čo asi z neho bude?

Niektorí z nás rozmýšľajú o svojom osudovom povolaní takmer celý život a aj tak ho napokon…