Domov Slovensko Sulík: Je chyba, že o zatváraní, rozhodujú iba epidemiológovia

Sulík: Je chyba, že o zatváraní, rozhodujú iba epidemiológovia

0
0

Minister hospodárstva a predseda koaličnej SaS Richard Sulík považuje za chybu, že o tom, čo bude zatvorené, rozhodujú iba epidemiológovia. K nájdeniu vyváženého riešenia by podľa neho prispeli aj odborné názory sociológov, pedagógov či ekonómov. Uviedol to v nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na telo.

Minister potvrdil, že na piatkovom (5. 2.) rokovaní vlády spolu s ministrom zahraničných vecí Ivanom Korčokom (nominant SaS) hlasoval proti uzneseniu, ktoré upravilo podmienky zákazu vychádzania.

„Už v minulosti sme avizovali, že nepodporíme ďalšie celoslovenské testovanie a toto slovo sme dodržali. Testovať je potrebné v ohniskách. Avšak tie ohniská sú definované tak široko, že aj tak sa bude testovať cca. trištvrte Slovenska.

Spolu s ministrom Korčokom som preto nezahlasoval za takéto opatrenia,“ uviedol Sulík na sociálnej sieti. Ako doplnil v televíznej diskusii, navrhoval alternatívne riešenia. Počet okresov, v ktorých bude treba test na cestu do práce, by sa podľa neho mohol obmedziť na 36.

Druhou možnosťou by bolo otvoriť obchody s podmienkou negatívneho testu. „Len zatvárať, bez ohľadu na to, koľko obchodov ide do krachu, koľko živnostníkov má problém sa uživiť, považujem za nesprávne,“ skonštatoval Sulík. Avizoval, že na vládu predloží návrh univerzálneho odškodňovacieho zákonu.

Podľa jeho slov má tentoraz šancu prejsť. Na kritiku premiéra, že SaS nechce komunikovať nepopulárne opatrenia, Sulík odpovedal, že o negatívnych veciach môže informovať, len ak sa s nimi stotožňuje.

Kritika otvárania škôl i očkovania

Jeho oponentom v televíznej diskusii bol podpredseda parlamentu a opozičnej strany Smer-SD Juraj Blanár, ktorý poukázal napríklad na nedoriešené problémy pri otváraní škôl. Ide napríklad o spôsob vyplácania pandemickej OČR či situáciu v obciach, ktoré odmietajú školy otvoriť.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Takýto chaos tu nesmie byť

Blanár tiež kritizoval nepripravenosť očkovania. „Očkovanie od začiatku sprevádzajú problémy,“ podotkol. Poukázal pritom na prípad nedostatku injekčných striekačiek, pre ktoré malo prísť k vyhadzovaniu dávok vakcín. Sulík v súvislosti s tým hovorí o zlyhaní, treba podľa neho zistiť, kto konkrétne situáciu spôsobil a vyvodiť zodpovednosť.

ano, TASR, foto: facebook  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…