Domov Zahraničie Summit G7 sprevádzali prísne bezpečnostné opatrenia

Summit G7 sprevádzali prísne bezpečnostné opatrenia

0
0

V pondelok sa skončil summit G7, teda stretnutie lídrov najvyspelejších ekonomík sveta, ktorí diskutovali o pálčivých otázkach svetovej politiky a bezpečnosti.

Počas minulého víkendu sa vo francúzskom meste Biarritz stretli lídri najvyspelejších svetových ekonomík, aby spoločne prebrali otázky týkajúce sa obchodnej vojny medzi Čínou a USA, prerokovali aj otázku brexitu, či situácie v Kašmíre aj Sýrii, neopomenuli ani otázky klimatických zmien, iránsku jadrovú dohodu, či občianske nepokoje v Hongkongu.

13 tisíc policajtov

Stretnutie lídrov týchto vyspelých ekonomík, ktoré sa koná každý rok už viac ako 40 rokov, kam sa podľa medzinárodného menového fondu zaraďuje Francúzsko, Japonsko, Kanada, Nemecko, Taliansko, Spojené štáty americké a Veľká Británia, sprevádzali najvyššie bezpečnostné opatrenia.

Protesty priamo v meste neboli dovolené, preto sa protestujúci zišli v blízkom meste Hendaye a spoločne pochodovali smerom do španielskeho mesta Irun.

Podľa odhadov ich bolo viac ako 10 tisíc z rôznych táborov, od anarchistov, klimatických aktivistov, cez antiglobalistov až po hnutie žltých viest.

Iný protest v meste v Bayonne však už nebol až taký pokojný, polícia musela na agresívnych protestujúcich vytiahnuť aj vodné delá a slzný plyn.

jus, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…