Domov Šport Suverénka zjazdu utrpela zlomeninu

Suverénka zjazdu utrpela zlomeninu

0
0

Talianska lyžiarka Sofia Goggiová si pri páde v nedeľnom super­‑G Svetového pohára v Cortine d’Ampezzo poškodila predný krížny väz v ľavom kolene a utrpela fraktúru v holennej kosti. Napriek tomu chce stihnúť ZOH v Pekingu, kde plánuje obhajovať titul v zjazde.

Goggiová na domácej trati ešte v sobotu triumfovala v zjazde, keď vyhrala štvrtú z piatich tohtosezónnych súťaží v tejto disciplíne. Na domácej trati v Cortine d’Ampezzo zdolala o 20 stotín sekundy Rakúšanku Ramonu Siebenhoferovú.

Tretia skončila Češka Ester Ledecká (+0,26 s). Goggiová v cieli neskrývala nadšenie, že sa dokázala opäť vrátiť na víťaznú vlnu. Týždeň predtým totiž preteky pre pád nedokončila.

„Verím, že toto je najlepší deň mojej kariéry. Je úžasné vrátiť sa takýmto spôsobom po páde v Zauchensee. Fúkalo, viditeľnosť nebola dobrá. Bola to divoká jazda, ale skvelá. Super deň,“ tešila sa Talianka.

V nedeľnom super­‑G však spadla v polovici trate, keď sa jej rozišli lyže. Po páde sa držala za koleno, ale napokon zišla do cieľa na svojich lyžiach…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Objavte krásu Zakaukazských krajín

Gruzínsko, Arménsko a Azerbajdžan sú krajiny nachádzajúce sa východne od Turecka. Keďže le…