Domov Šport Svitolinová sa stala majsterkou sveta

Svitolinová sa stala majsterkou sveta

0
0

Ukrajinská tenistka Elina Svitolinová sa v Singapure tešila z víťazstva na prestížnom Turnaji majsteriek WTA. Svitolinová sa na poslednom veľkom turnaji roka predstavila v špičkovej forme, keď postupne porazila všetky súperky.

Ešte len 24-ročná tenistka má za sebou úspešnú sezónu a zdá sa, že najlepšiu formu načasovala na jej koniec, keď porazila všetky najväčšie favoritky na triumf na Turnaji majsteriek.

Na jej rakete postupne skončili české tenistky Kvitová i Plíšková, Dánka Wozniacka, holandská tenistka Bertensová a vo finále aj ďalšia mladučká tenistka Američanka Sloane Stephensová.

Mimochodom zdvihnúť túto prestížnu trofej nad hlavu bez jedinej prehry sa naposledy podarilo fenomenálnej Serene Williamsovej v roku 2013.

„Nikdy som nesnívala o tom, že by som mohla vyhrať tento turnaj. Je to najväčší titul v mojej doterajšej kariére,“ vyznala sa po finálovom dueli Elina Svitolinová, ktorá triumfom v Singapure poskočila už na 4. priečku rebríčku WTA.

Nuž a hráčka, ktorá trénuje na Slovensku, v Trnave, prezradila, že v tenise má ešte jeden veľký cieľ – vyhrať grandslam.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …