Domov Slovensko Szabó je vinný z prípravy vrážd prokurátorov

Szabó je vinný z prípravy vrážd prokurátorov

0
0

Začiatkom tohto týždňa pokračoval na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku proces vo veci prípravy vrážd prokurátorov. Ako prvého uznal súd za vinného Tomáša Szabóa, trest mu však neuložil.

Tomáš Szabó je vinný z prípravy úkladných vrážd prokurátorov. Od uloženia súhrnného trestu senát ŠTS v Pezinku v utorok upustil.

Za dostatočný považuje nepodmienečný 25-ročný trest odňatia slobody, ktorý si Szabó odpykáva za účasť na úkladnej vražde novinára Jána Kuciaka, Martiny Kušnírovej a tiež za spolupáchateľstvo v prípade úkladnej vraždy podnikateľa Petra Molnára.

Tomáša Szabóa vylúčili na samostatné konanie po tom, čo na aprílovom pojednávaní priznal vinu. Skutky oľutoval. Súd preto vykonával v jeho prípade len dokazovanie, ktoré súviselo s výrokom o treste.

Vinný je z prípravy pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, súčasného špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a bývalého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho.

Tiež z trestných činov nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.

Ďalší obvinení

V prípade ďalších obžalovaných je potrebné širšie dokazovanie. Pre prípravu vrážd prokurátorov čelí obžalobe aj Marian Kočner a Alena Zsuzsová, s ktorými pokračuje aj proces v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice.

Ďalšími dvomi obvinenými v prípade prípravy vraždy prokurátorov sú Dušan K. a Darko D. Objednávka na vraždy Maroša Žilinku a Daniela Lipšica mala prísť na jeseň 2017. V prípade Petra Šufliarskeho približne o rok neskôr.

 red, TASR, foto: TASRNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…