Domov Šport SZĽH môže pomôcť klubom zo zisku z MS 2019

SZĽH môže pomôcť klubom zo zisku z MS 2019

0
0

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) je pripravený splniť si všetky svoje záväzky voči klubom v čase pretrvávajúcej koronakrízy a na základe požiadavky klubov zvažuje aj pomoc z finančného zisku z MS 2019, ktoré sa uskutočnili na Slovensku.

Okrem príspevkov za počet štartujúcich družstiev, finančných prostriedkov zo systému za históriu hráčov, či rôznych motivačných projektov sa kluby dožadujú ďalšej finančnej pomoci, pričom argumentujú, že bez nej by neprežili súčasné zložité obdobie spôsobené pandémiou koronavírusu.

„V súvislosti s ďalšou pomocou dali kluby požiadavku na priamu finančnú investíciu. Extraligisti žiadajú 880-tisíc eur, kluby Slovenskej hokejovej ligy približne 250-tisíc a mládežnícke subjekty 4,2 milióna eur,“ skonštatoval generálny sekretár SZĽH Miroslav Valíček v rozhovore na webe hockeyslovakia.sk.

Na otázku, či by bolo možné využiť na splnenie týchto požiadaviek zisk z vlaňajších majstrovstiev sveta na Slovensku, odpovedal: „Ak by sme zo zisku splnili všetky klubové požiadavky, nič by z neho nezostalo.

Musím sa pri tejto téme vrátiť do roku 2011, keď sa okamžite po šampionáte na základe dohodnutého kľúča prerozdelili klubom dva milióny eur, ktoré predstavovali zisk z vtedajších MS.

O tom, či sa rovnako bude prerozdeľovať aj zisk zo šampionátu 2019, bude rozhodovať Kongres SZĽH. V tejto súvislosti chcem podotknúť, že výkonný výbor schválil zloženie pracovnej skupiny, ktorá zbiera a pripravuje návrhy na jeho využitie.

Za súčasné vedenie SZĽH môžem povedať, že istá čiastka z tohto balíka peňazí by mohla smerovať napríklad do finančného fondu, z ktorého budú môcť kluby čerpať pomoc za presne stanovených podmienok.“

Pomoc vo forme pôžičky

Podľa Valíčka by ďalšie prostriedky mohli byť presmerované do klubových pokladníc z účtov dcérskych spoločností SZĽH, z ďalších úspor zväzu, či z vyplatených poistiek za zrušené akcie a podujatia, ak sa podarí nárokovať tieto straty.

„Pred spustením čerpania musíme mať vyhodnotenú situáciu jednotlivých klubov, aby sme nešli zachraňovať klub, ktorý je v červených číslach nie v dôsledku dopadu pandémie koronavírusu, ale z dôvodu zlého fungovania riadenia klubu.

Na druhej strane klub, ktorý splní všetky podmienky, by z tohto fondu mohol čerpať napríklad bezúročnú pôžičku, ktorú by do určitého obdobia musel vrátiť.

Toto riešenie sa mi zdá najférovejšie aj z hľadiska zodpovedného budúceho fungovania slovenského hokeja,“ vysvetlil.

red, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…