Domov Ekonomika Takmer 70 tisíc detí je v hmotnej núdzi

Takmer 70 tisíc detí je v hmotnej núdzi

0
0

Podľa informácií Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR sa na Slovensku v januári nachádzalo v hmotnej núdzi takmer 70 tisíc detí. Celkovo však ide o potvrdenie trendu klesania tohto počtu.

Hmotná núdza

Hmotná núdza Je to stav, keď príjem členov domácnosti nedosahuje sumy životného minima ustanovené osobitným predpisom a členovia domácnosti si nevedia alebo nemôžu prácou, výkonom vlastníckeho práva alebo iného práva k majetku a uplatnením nárokov zabezpečiť príjem alebo zvýšiť príjem.

(zdroj: upsvr)

 

Za posledný rok klesol počet detí nachádzajúcich sa v hmotnej núdzi o takmer 15 tisíc. Koncom januára ich bolo 69,6 tisíc.

Ešte v lete roku 2015 bolo v hmotnej núdzi viac ako 102 tisíc detí, v januári 2016 necelých 94 tisíc, v januári 2017 asi 75 tisíc detí a napríklad v septembri 2017 bolo v hmotnej núdzi viac ako 72 tisíc detí.

Ku koncu januára tohto roka bolo pritom v hmotnej núdzi 43,2 tisíc jednotlivcov bez detí. Medziročne ich počet klesol o 12 tisíc. Sociálne odkázaných jednotlivcov s jedným až štyrmi deťmi bolo 9,7 tisíc.

Ich počet sa oproti koncu januára minulého roka znížil o 2,6 tisíc. Jednotlivcov s viac ako štyrmi deťmi vykázali úrady práce a sociálnych vecí na konci januára tohto roka 298, čo je medziročne menej o 77 osôb.

V hmotnej núdzi bolo takmer 6,5 tisíc dvojíc. Oproti koncu januára vlaňajška ich počet klesol o 1,3 tisíc. Dvojíc s jedným až štyrmi deťmi bolo 14,1 tisíc, čo je medziročný pokles o 3,5 tisíc.

Dvojíc s viac ako štyrmi deťmi, odkázaných na dávky v hmotnej núdzi, úrady evidovali ku koncu januára 3,5 tisíc. Medziročne je to menej o 613 osôb.

red, SITA, foto: shutterstock

Načítať ďalšie súvisiace články
  • HEGER: Mýtny tender: vážny dôvod na basu

    Mýto, ktorým žilo Slovensko posledné dni, je veľkou kauzou šéfov Smeru predsedu Roberta Fi…
  • Duda mení pôsobisko

    Ondrej Duda sa po viac než troch rokoch strávených v nemeckej Bundeslige sťahuje na Britsk…
  • Počet dôchodcov rastie

    Počet dôchodcov na Slovensku z roka na rok stúpa. Ku koncu minulého roka evidovala Sociáln…
Load More By admin
Load More In Ekonomika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

HEGER: Mýtny tender: vážny dôvod na basu

Mýto, ktorým žilo Slovensko posledné dni, je veľkou kauzou šéfov Smeru predsedu Roberta Fi…