Domov Šport Tatar má šancu na Stanley Cup

Tatar má šancu na Stanley Cup

0
0

Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar prestúpil v posledných hodinách prestupového obdobia z Detroitu Red Wings do tímu nováčika NHL Las Vegas Golden Knights. Hoci strávil v Detroite takmer 6 rokov, zdá sa, že pre Tomáša to nebola zlá zmena. Dnes má šancu, že získa Stanley Cup.

Zatiaľ, čo jeho bývalý klub skončil hlboko v poli nepostupujúcich Rytieri z Vegas sa dostali až do finále profiligy. Hokejisti Las Vegas si pomerne jednoducho poradili s LA Kings (4:0 na zápasy), San Jose Sharks (4:2) aj Winipegom Jets (4:1). O cenný pohár si to vo finále NHL rozdajú s Washingtonom Capitals.

Nemusí ho získať ani keď Vegas vyhrajú

Tatar prišiel do Vegas koncom februára tohto roka. Za tím odohral 20 zápasov základnej časti, ku ktorým pridal ešte 6 v play‑ off. A to je pre neho problém.

Podľa pravidiel NHL sa hráč môže popýšiť ziskom Stanley Cupu len ak v tíme, ktorý ho získal, odohral aspoň 40 zápasov, alebo nastúpil aspoň do jedného finálového stretnutia.

Ak teda Tatar šancu vo finálovej sérii nedostane, zo zisku pohára sa nebude tešiť ani keby ho jeho tím získal. Veríme však, že Tomáš do finálovej série zasiahne a na Slovensko opäť dorazí slávna trofej.

max, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

NBA smúti: Zomrel legendárny tréner

Smutná správa zasiahla zámorskú basketbalovú rodinu minulý víkend. Po dlhej a ťažkej choro…