Domov Šport TEL: Slovan zahanbil Zvolenčanov, Michalovce v kríze, Košice na dne

TEL: Slovan zahanbil Zvolenčanov, Michalovce v kríze, Košice na dne

0
0

Po 8. kole Tipos extraligy sú na čele tabuľky hokejisti Slovana Bratislava o skóre pred Novými Zámkami. Oba tímy v nedeľňajších zápasoch využili domáce prostredie. Novozámčania si poradili s Košicami 4:2 a Slovan deklasoval v súboji dvoch dovtedy bodovo vyrovnaných tímov Zvolen 10:2.

Košičania cestovali do Nových Zámkov deň vopred a s cieľom nadviazať na víťazstvá s Trenčínom a Liptovským Mikulášom. V 1. tretine si vytvorili sľubný náskok 2:0, no domáci dokázali otočiť skóre.

Novozámčania piatym víťazstvom za sebou potvrdili výbornú formu z úvodu sezóny a naďalej držia krok so Slovanom Bratislava. Košičania padli na poslednú 12. priečku o dva body za Trenčín.

Šláger 8. kola medzi Slovanom a Zvolenom sa premenil na exhibíciu domácich. Tí vykročili k najvyššiemu víťazstvu v doterajšom priebehu vydareným záverom 1. tretiny, keď od 16. minúty strelili štyri góly.

Zaujímavosťou je, že na strely na bránku zvíťazil Zvolen 34:27. Hokejisti Nitry si na domácom ľade poradili s Prešovom po víťazstve 4:3 a po dvoch prehrách si pripísali plný bodový zisk.

Prešovčania vonku prvýkrát nebodovali. Hráči Liptovského Mikuláša zastavili sériu prehier na čísle …