Domov Šport Tenistami roka sa stali Kužmová a Polášek

Tenistami roka sa stali Kužmová a Polášek

0
0

Anketa Tenista roka 2019 má svojich víťazov. Medzi ženami po prvýkrát triumfovala Viktória Kužmová, medzi mužmi sa z tohto ocenenia už po druhýkrát v kariére teší deblista Filip Polášek, ktorý sa stal aj najpopulárnejším tenistom tohto roka.

V priestoroch Národného tenisového centra (NTC) v Bratislave na piatkovom galavečere už po 26. krát oceňovali najúspešnejších slovenských tenistov.

Kužmová chce napodobniť Cibulkovú

Medzi ženami sa vôbec po prvýkrát tešila z ocenenia Tenistka roka Viktória Kužmová. Košičanka má za sebou dobrú sezónu, keď svoj najväčší úspech dosiahla paradoxne vo štvorhre, keď s Bieloruskou Alexandrou Sasnovičovou postúpili do semifinále US Open.

„Samozrejme, veľa to pre mňa znamená. Mám za sebou dobrú sezónu a dúfam, že niekedy v tejto ankete nadviažem na Dominiku Cibulkovú (Cibulková ovládla anketu 8-krát, pozn. redakcie). Chcela by som sa poďakovať môjmu trénerovi Michalovi Mertiňákovi, ktorý to nemá so mnou ľahké.

Takisto ďakujem môjmu kondičnému trénerovi, rodine za podporu a tiež Slovenskému tenisovému zväzu, ktorý mi vytvára kvalitné podmienky,“ povedala vo svojej ďakovnej reči počas galavečera Kužmová, ktorej aktuálne patrí 52. priečka rebríčka WTA.

Polášek je najpopulárnejší

Nikoho neprekvapí, že medzi mužmi triumfoval Filip Polášek, ktorý sa po niekoľkoročnej pauze úspešne vrátil na kurty a po boku Chorváta Ivana Dodiga sa dostal aj na prestížny Turnaj majstrov v Londýne.

Spolu s ním si zahral semifinále Wimbledonu, radoval sa z titulu na prestížnom podujatí ATP Masters 1000 v Cincinnati, spoločne nenašli premožiteľa ani v čínskom Pekingu.

Hoci ukončil sezónu na 11. mieste deblového rebríčka ATP, premiérovo sa v tejto sezóne ocitol aj v elitnej desiatke. Okrem titulu Tenista roka 2019 ovládol aj divácku anketu o najpopulárnejšieho slovenského tenistu.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

75 rokov budovania mieru a bezpečnosti vo svete

24. októbra si svet pripomína Deň OSN. Ten má symbolizovať historický okamih, kedy do plat…