Domov Zahraničie Teroristická hrozba je vysoká, strach je enormný

Teroristická hrozba je vysoká, strach je enormný

0
0

Sobota 3. júna patrila futbalovým fanúšikom. Správy o nádhernom vyvrcholení tohtoročnej edície Ligy majstrov však zatienili tie o teroristických útokoch. Tie prichádzali z hlavného mesta Veľkej Británie Londýna.

Večer okolo 22. hodiny vrazila dodávka na známom moste London Bridge do skupiny ľudí. Podľa očitých svedkov ďalej do blízkej štvrte Borough Market.

Tu traja útočníci, vyzbrojení nožmi a atrapami výbušnín, útočili na ľudí, pričom mnohých zranili. Všetkých troch útočníkov polícia zneškodnila do 8 minút od prvého núdzového volania.

Úrady uviedli, že pri teroristickom útoku zomrelo najmenej sedem ľudí a približne 48 bolo hospitalizovaných s rozličnými zraneniami. Medzi zranenými sú aj dvaja policajti, z ktorých jeden bol v inkriminovanom čase mimo službu.

Už v nedeľu ráno zadržali protiteroristické zložky vo východnej časti Londýna 12 podozrivých osôb.

Británia tak zažila tri vražedné teroristické útoky v krátkom čase:

  • Len dva týždne dozadu úradovali teroristi na koncerte americkej speváčky Adriany Grande v Manchestri. Útok si vyžiadal 22 obetí a minimálne 60 zranených.
  • Dva mesiace predtým zabil terorista 5 ľudí, keď vrazil autom do davu ľudí na moste Westminster v Londýne. Ďalších 50 ľudí bolo zranených.

Teroristická hrozba je momentálne na európskom kontinente veľmi vysoká a strach ňou spôsobený je enormný. Dokazujú to aj nasledovné prípady.

V piatok pred útokom v Londýne bol prerušený jeden z najväčších festivalov v Európe. Hudobný festival Rock am Ring, ktorý sa uskutočňuje na motoristickom okruhu Nürburgring, organizátori v piatok večer prerušili pre opodstatnenú teroristickú hrozbu.

Tá sa našťastie nepotvrdila a pre niekoľko desaťtisíc návštevníkov festival v sobotu ráno pokračoval.

K panike v súvislosti so strachom z terorizmu došlo v sobotu večer aj v Turíne. Asi 30 tisíc fanúšikov Juventusu sledovalo vo fanzóne vytvorenej na námestí Piazza San Carlo súboj svojich miláčikov o najprestížnejšiu klubovú trofej.

Panika na turínskom námestí si vyžiadala minimálne 1500 zranených.

Panika vypukla po výbuchoch spôsobených pyrotechnikov. Ľudia v snahe dostať sa čo najskôr do bezpečia spôsobili chaoz, pri ktorom sa podľa informácií televízie BBC zranilo až 1 500 ľudí. Našťastie obete hlásené neboli.

ano, foto: SITA, instagram

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 05/2020: Politici nasadili do boja Istanbulský dohovor

Už od roku 2011 máta našu spoločnosť. Dohovor, ktorý pre niektorých znamená potvrdenie slo…