Domov Šport Tetovaniam podľahol už aj Sagan

Tetovaniam podľahol už aj Sagan

0
0

Tetovania už patria k športovcom ako varecha ku kuchárovi. Potetovaní už nie sú len futbalisti, pre ktorých to bol dlho poznávací znak, ale aj hráči či pretekári v iných športových odvetviach. V poslednom čase tomuto trendu podľahol aj trojnásobný majster sveta v cestnej cyklistike.

Popísané a pokreslené telá, farebné ruky akoby zahalené v čiernom prípadne farebnom tričku, aj to je obraz vášne, ktorej prepadli mnohí športovci. Kedysi dávnejšie zdobili tetovania najmä basistov, to sa však už dnes zmenilo a množstvo športovcov si nimi zdobí svoje telá.

Basketbalisti, futbalisti, hádzanári, či atléti. Najnovšie rady „potetovaných“ rozšíril aj slovenský fenomén, cyklista Peter Sagan.

Vystihujú jeho osobnosť

Toho v Austrálii na pretekoch Tour Down Under odfotili „hore bez“ a tak sa mohli jeho fanúšikovia po prvýkrát pozrieť, čo nosí slovenský diamant pod dresom.

Na fotografii sa jasne vynímajú tri tetovania. Pre mnohých má konkrétne tetovanie konkrétny význam, ktorý nie vždy musia pochopiť aj iní. Petrove tetovania sú však veľmi dobre čitateľné nielen jeho fanúšikom.

Otec, majster sveta i Joker

Na ľavej strane rebier má vytetované 3 zárezy symbolizujúce tri svetové majstrovské tituly, pričom na každom záreze je miesto i rok jeho zisku. Ľavá strana hrude, pri srdci, zas patrí Peťovmu synčekovi.

Veľká a malá pästička sú doplnené menom, dátumom a miestom narodenia malého Marlona. No a tretie tetovanie dokonale vystihuje osobnosť Tourminátora.

Na pravom boku dole môžeme jasne vidieť Peťovu podobizeň, ktorá pripomína aj komiksovú postavu Jokera z Batmana. Tetovanie je doplnené nápisom „Prečo tak vážne?“

sam, foto: cyclingtips, instagram, veloimages

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…