Domov Slovensko Tím pre integráciu síl NATO Slovensko pôsobí na Slovensku už 5 rokov

Tím pre integráciu síl NATO Slovensko pôsobí na Slovensku už 5 rokov

0
0

Pri príležitosti piateho výročia vzniku a pôsobenia Tímu pre integráciu síl NATO (NFIU SVK) na Slovensku jeho príslušníkov vo Vajnoroch navštívili minister obrany SR Jaroslav Naď, minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok, štátny tajomník rezortu obrany Marian Majer, generálny tajomník Služobného úradu MO SR Peter Kozák a náčelník Generálneho štábu OS SR gen. Daniel Zmeko.

Šéf rezortu obrany poďakoval tímu za dosiahnuté úspechy a zároveň vyzdvihol význam úloh a cieľov, ktoré plní.

„Úlohou slovenskej jednotky NIFU SVK je zabezpečovať a koordinovať na území Slovenska rýchle nasadenie spojeneckých síl a podporu kolektívnej obrany s cieľom zabezpečenia požadovanej reakcie-schopnosti NATO.

Sme zodpovedným a spoľahlivým aliančným partnerom, čo potvrdzujeme aj pripravenosťou tejto jednotky,“ povedal minister obrany SR Jaroslav Naď.

Je to záväzok

Veliteľ Tímu pre integráciu síl NATO plk. Peter Brauner poďakoval rezortu obrany za všestranné zabezpečenie činnosti NFIU SVK na Slovensku a ocenil tiež úroveň spolupráce s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

„Piate výročie vzniku NFIU SVK nie je len historickým míľnikom, ale predstavuje záväzok pre jej členov i naďalej rozvíjať spôsobilosti a operačnú pripravenosť na plnenie celého spektra stanovených úloh,“ dodal.

NFIU SVK

Tím pre integráciu síl NATO na Slovensku je jednou zo šiestich jednotiek pod operačným velením Mnohonárodného zboru sever-východ v Štetíne zaradeného do štruktúry síl NATO v oblasti zodpovednosti Spojeneckého veliteľstva síl Brunssume. Plnú spôsobilosť získal 1. júna 2017 a certifikáciou prešiel 3. novembra 2020.

red, mo, foto: facebook  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Novela zákona o cestnej premávke, ktorá má ochrániť cyklistov, je v parlamente

Koaliční poslanci predkladajú novelu zákona o cestnej premávke, ktorá má za cieľ zlepšiť b…