Domov Šport To najzaujímavejšie z Champions League. Alebo ako Llorisov zlý sen pokračuje

To najzaujímavejšie z Champions League. Alebo ako Llorisov zlý sen pokračuje

0
0

Milionárska futbalová súťaž sa 23. a 24. októbra vrátila na trávniky a uzavrela tak prvú polovicu duelov skupinovej fázy. Na radosť divákov sa ani minulotýždňové merania síl nezaobišli bez zapamätania hodných momentov či historických zápisov. Ktoré to sú? Simeoneho najväčší debakel na lavičke „Los Colchoneros“ nebol vôbec tým jediným.

Slovenský zásah na Santiago Bernabéu

Hráči jediného českého zástupcu v Lige majstrov na utorňajší zápas proti hviezdnemu Realu Madrid len tak nezabudnú. Viktoria Plzeň síce utrpela porážku, no v dueli proti obhajcovi trofeje predviedla výborný výkon a viackrát svojmu súperovi poriadne „zatopila“.

Obrovskú snahu hostia korunovali za stavu 0:2 v 79. minúte, kedy sa proti Ramosovi, stopérovi svetového formátu, presadil Slovák Patrik Hrošovský a poslal loptu za Navasov chrbát.

Gól Patrika Hrošovského

Stal sa tak iba druhým hráčom českého klubu, ktorému sa podarilo skórovať v domovskom stánku „bieleho baletu“. Túto štatistiku odštartoval v sezóne 1983/84 Tomáš Skuhravý v drese pražskej Sparty. Zaujímavosťou taktiež je, že pre Real Madrid šlo o prvé víťazstvo po piatich súťažných zápasoch.

Patrik Hrošovský

„Cholov“ negatívny rekord

Skalopevná obrana Atlética Madrida na čele s uruguajským stopérom Diegom Godínom už zmarila plány nejednému ofenzívne nabitému kádru. Že sa ju v pomere 4:0 podarí „demontovať“ práve vestfálskemu tímu, zrejme nečakali ani samotní zverenci švajčiarskeho kormidelníka Luciena Favreho.

Strelecký účet Borussie Dortmund otvoril za pomoci nešťastného teču Belgičan Axel Witsel, na ktorého dvoma gólmi nadviazal portugalský reprezentant Raphael Guerreiro.

Jeden presný zásah zaznamenal len 18-ročný Jadon Sancho a stal sa tak druhým najmladším anglickým strelcom v lige šampiónov. Pre „rojiblancos“ ide o najvyššiu prehru pod vedením Argentíčana Diega Simeoneho, ktorý sa klubu z hlavného mesta Španielska ujal v decembri 2011.

Majster sveta zažíva nočnú moru

Kapitán „zlatej“ francúzskej družiny z tohtoročného svetového šampionátu v Rusku sa po letnej eufórii vracia do reality nie príliš ideálnym spôsobom.

Jazda pod vplyvom alkoholu ho pripravila o 65-tisíc dolárov a dočasne o vodičský preukaz a následné zranenie lýtka ho odstavilo z hry na celý september. Po októbrovom návrate na trávniky však Hugo Lloris stále nemá na ružiach ustlané.

Na európskej scéne trápiaci sa Tottenham Hotspur zavítal v rámci stredajšieho stretnutia do Eindhovenu, kde plánoval konečne ukoristiť plný bodový zisk.

Londýnsky celok mal k víťazstvu našliapnuté, no v 79. minúte ho za stavu 2:1 oslabila práve brankárska jednotka, ktorá po nevydarenom výbehu poslala k zemi útočiaceho Lozana.  Lloris za svoj zákrok uvidel červenú kartu a Tottenham prišiel o cenné body, keď v 87. minúte vyrovnal Luuk de Jong.

Lloris oslabil svoj tím.

Henryho „comeback“ neúspešný

Francúzska futbalová legenda Thierry Henry odohrala svoj posledný zápas v Lige majstrov 15. februára 2012. Vtedy sa v drese Arsenalu Londýn postavila milánskemu AC a výsledkom bola trpká prehra 0:4.

Majster sveta z roku 1998 sa v utorok po viac ako 6 rokoch vrátil do najprestížnejšej klubovej súťaže v pozícii novozvoleného manažéra monackých „kniežat“, no jeho návrat na scénu nedopadol úplne podľa predstáv.

AS, ktoré v domácej súťaži okupuje spodné priečky, putovalo na štadión Jana Breydela, kde čelilo domácim Bruggám. Papieroví favoriti sa síce ujali vedenia zásluhou Syllu, no belgický celok ešte do prestávky vyrovnal a bezzubé Monako obral o dôležitý triumf.

Henrymu trénerská premiéra nevyšla.

Majster Ligue 1 z roku 2017 má po troch zápasoch na konte jediný bod, a tak vyhliadky na postup do vyraďovacích bojov sú pre trénera Henryho prinajmenšom mizivé.

Kristián Vrábel, foto: SITA, video: youtube