Domov Šport To najzaujímavejšie z Champions League. Alebo prečo Real už nestrieľa ostrými?

To najzaujímavejšie z Champions League. Alebo prečo Real už nestrieľa ostrými?

0
0

2. a 3. októbra mali futbaloví fanúšikovia možnosť zhliadnuť ďalšiu várku atraktívnych zápasov nového ročníka Ligy majstrov. Prvé kolo sa zapísalo do histórie súťaže niektorými kurióznymi momentami, z ktorých nám zrejme najviac utkvel v pamäti Ronaldov „nárek“ či Icardiho gólová „delovka“. Zostalo teda druhé kolo len v tieni skvelého úvodu? Nepodarený výlet Čechov do Ríma či Griezmannov jubilejný zásah hovoria jednoznačne proti!

„Dobývanie“ Moskvy neúspešné

Futbalisti „bieleho baletu“ si po nelichotivých výsledkoch v domácej súťaži túžili napraviť v Rusku reputáciu, avšak, ako už niekoľkokrát ukázala história, z tejto krajiny sa so skalpom domov nikto nevracia.

O pohromu sa už po minúte hry postaral nemecký stredopoliar Toni Kroos, ktorého razantnú „malú domov“ prebral jeden z hráčov CSKA a ten spomedzi zmäteného Varaneho a Carvajala skóroval.

Zverenci Julena Lopeteguiho sa snažili na nepriaznivý priebeh hry zareagovať, svojou kanonádou však zakaždým opečiatkovali len konštrukciu Akinfejevovej brány.

V závere si ruský gólman ešte vypýtal za protesty červenú kartu, no na výsledku to už nič nemenilo. Mizéria Realu Madrid, ktorá sa cez víkend natiahla o prehru s Deportivom Alavés, tak stále nemá konca.

Do Ríma s láskou

Na rovnomenný film Woodyho Allena sa budú hráči Viktorie Plzeň od uplynulého týždňa pozerať s obrovskou zášťou. Na návštevu hlavného mesta Talianska bude určite v nedobrom spomínať aj brankár Matúš Kozáčik.

Slovenský reprezentant musel loviť loptu zo svojej siete celkovo päťkrát, pričom hetrikom sa proti nemu blysol útočník AS Rím Edin Džeko. Ten naštartoval demontáž českého súpera už v tretej minúte strelou z uhla, na ktorú nadviazal nechytateľným halfvolejom krátko pred polčasovým hvizdom.

Ďalšie góly pridali v druhom polčase Ünder a mladík Kluivert. „Vlci“ sa rozhodli hostí ohlodať až na kosť, a tak v nadstavenom čase po rohovom kope Džeko uzavrel na konečných 5:0.

Edin Džeko sa proti Plzni blysol hetrikom.

8 000. zásah v Lige majstrov

Atlético Madrid na svojom trávniku v stredu privítalo belgické Bruggy. „Los Colchoneros“ zatiaľ zaostávajú za svojou typickou formou z uplynulých sezón, a tak najlepšou náplasťou pre fanúšikov mohol byť ďalší plný bodový zisk v milionárskej súťaži.

Zverenci Diega Simeoneho sa ujali vedenia v 28. minúte, keď sa presadila najväčšia hviezda tímu Antoine Griezmann. Hostia odpovedali nádhernou ďalekonosnou strelou Groenevelda, avšak majster sveta z tohtoročného „mundialu“ bol pri chuti a v druhom polčase opäť strhol vedenie na stranu domácich a taktiež asistoval na uzatvárací gól Kokeho.

Griezmann vtedy zrejme ani nevedel, že jeho gól na 2:1 bol jubilejným 8 000. zásahom v Lige majstrov. Stalo sa tak necelých 26 rokov po premiérovom zásahu z 25. novembra 1992, kedy sa presadil Nigérijčan Daniel Amokachi z FC Bruggy.

Griezmann strelil 8 000. gól Ligy majstrov.

Ašpirant na gól sezóny

Sviatočný strelec z radov katalánskeho veľkoklubu a vicemajster sveta z roku 2018 Ivan Rakitič sa v dueli proti Tottenhamu Hotspur postaral o adepta na Puskásovo ocenenie za najkrajší gól roka.

FC Barcelona si vo Wembley vybojovala cenné víťazstvo 4:2, pričom dvakrát sa presne trafil Lionel Messi a po jednom góle pridali Coutinho s Rakitičom.

Práve Chorvátov gól na 2:0 bol čerešničkou celého zápasu, ktorý by sme bez zaváhania mohli nazvať „reklamou na futbal“. Nádherný halfvolej spoza šestnástky sa od žrde odrazil za Llorisov chrbát. Prekrásny futbalový moment!