Domov Šport TOP tenisti chcú pomôcť menej úspešným kolegom

TOP tenisti chcú pomôcť menej úspešným kolegom

0
0

Aktuálna situácia okolo pandémie koronavírusu obrala mnohých ľudí o príjem. Medzi takých patria aj mnohí športovci. Hrajúce tenisové legendy preto navrhujú, aby hráči z prvej stovky rebríčka ATP pomohli tým nižšie postaveným.

Tenisové turnaje, tak ako väčšina iných športových podujatí, sa pre krízu koronavírusu zrušili a mnohí tenisti, ktorí nemajú podporu zväzov, lukratívne zmluvy so sponzormi, či dostatočne zarobené na to, aby túto situáciu zvládli, pretože nedosahujú potrebnú úroveň, stratou možnosti zarábať na turnajoch prišli o akýkoľvek príjem.

10 tisíc pre každého

Ich najúspešnejší kolegovia Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovič preto vyzývajú hráčov prvej stovky rebríčka ATP, aby prispeli rebríčkovo horšie postaveným kolegom.

Ich predstava je, že hráči z prvej päťky rebríčka by prispeli sumou 30 tisíc dolárov, hráči na 5. – 10. mieste sumou 20 tisíc dolárov, na 20. – 50. mieste sumou 10 tisíc a od 50. – 100. miesta sumou 5 tisíc dolárov.

Podobnou čiastkou ako vyzbierajú tenisti by prispela samotná ATP, čím by sa mohli naakumulovať 3 – 4 milióny dolárov. Z nich by potom každý hráč na pozíciách 250. – 700.

(prípadne 1000.) mohol dostať približne 10 tisíc dolárov, aby prekonal aktuálne nepriaznivé obdobie.

Thiem je proti

Proti tomuto návrhu sa však postavil Rakúšan Dominic Thiem, aktuálna trojka svetového rebríčka. „Poznám okruh Futures, sám som na ňom dva roky hral.

Je tam mnoho ľudí, ktorí športu nepodriaďujú všetko a nesprávajú sa ako profesionáli. Nechápem, prečo by som mal takým ľuďom dávať peniaze.

To ich radšej darujem osobám alebo inštitúciám, ktoré to skutočne potrebujú,“ vyjadril sa Thiem a doplnil, že nik z nižšie postavených tenistov nie je na tom tak, aby hladoval.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…