Domov Šport Tourminátor na Majstrovstvách Slovenska potvrdil vynikajúcu formu

Tourminátor na Majstrovstvách Slovenska potvrdil vynikajúcu formu

0
0

Slovenský cyklista Peter Sagan na spoločných Majstrovstvách Slovenska a Česka v cestnej cyklistike potvrdil, že je pred blížiacim sa Tour de France v skvelej forme.

Peter Sagan, ktorý chcel opäť po dvoch rokoch zabodovať na Majstrovstvách Čiech a Slovenska zvolil taktiku, ktorá je u neho nevídaná. Aj vďaka tomu sa mu však podarilo uspieť a konkurencia na neho bola prikrátka.

Úspešný spolu s bratom

V posledných dvoch ročníkoch sa z titulu majstra Slovenska tešil Petrov starší brat Juraj. Tourminátor tentoraz nenechal nič na náhodu a bol odhodlaný získať 106. víťazstvo v jeho profesionálnej kariére a 5. v aktuálnej sezóne.

Podarilo sa mu to aj vďaka skvelému úniku, ktorý zvolil, keď do cieľa zostávalo ešte 80 kilometrov. Jeho prekvapivá taktika mu napokon priniesla 6. titul majstra Slovenska v kariére.

Po Petrovi do cieľa dorazil brat Juraj, ktorý si po minuloročnom triumfe na týchto pretekoch tentokrát odnáša druhé miesto. Tretím najlepším Slovákom sa stal Michael Kolář.

Ako sám Peter Sagan povedal, víťazstvo si váži a zároveň to bol pre neho veľmi dobrý tréning pred pretekmi Tour de France, ktoré odštartujú 7. júla a ich absolútneho víťaza spoznáme 29. júla.

puma, foto: Cycling Photography