Domov Šport Tragédia v Argentíne: Zabránil pokutovému kopu, spadol a už sa neprebral

Tragédia v Argentíne: Zabránil pokutovému kopu, spadol a už sa neprebral

0
0

Tragédia na futbalovom zápase tentoraz neobišla mesto Reconquista v severnej časti argentínskej provincie Santa Fé. Iba 17-ročný brankár tímu Union de Golondrina skolaboval po zásahu loptou do hrude, keď zneškodnil pokutový kop súpera.

Ramón Ismael Coronel spadol na zem a už sa neprebral. Na štadióne nebol prítomný zdravotník, a tak ho spoluhráči spoločnými silami previezli do nemocnice.

Už mu však nepomohli, zástava srdca bola okamžitá. Bratranec nešťastného mladíka s prezývkou „Piki“ pre periodikum Reconquista Hoy uviedol:

„Veľmi sa radoval, že zabránil súperovi v strelení gólu a zrazu spadol na zem.“ Futbalový zápas sa konal v rámci každoročného náboženského festivalu v meste.

„Nechápem, prečo tam nebola služba prvej pomoci,“ povedal otec tragicky zosnulého chlapca Eduardo Coronel. Vedenie Regionálnej futbalovej súťaže severu v Argentíne v kondolenčnom vyhlásení potvrdilo smutnú udalosť:

„Potvrdzujeme, že hráč Unionu de Golondrina Ramón Ismael Coronel zomrel. Súcitíme s jeho rodinou aj klubovými spoluhráčmi v týchto pre nich ťažkých chvíľach.“ Regionálna prokuratúra rozbehla vyšetrovanie tragédie.

SITA, red, foto: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…