Domov Šport Tragédiou poznačenému Chapecoense aplaudoval Nou Camp

Tragédiou poznačenému Chapecoense aplaudoval Nou Camp

0
0

V pondelok 7. augusta sa na štadióne Camp Nou odohral zápas medzi klubom FC Barcelona a futbalovým tímom Chapecoense. Zápas sa niesol v duchu leteckého nešťastia, ktoré tento brazílsky futbalový tím postihlo v novembri minulého roka.

V zápase 52. ročníka o trofej Joana Gampera sa tento raz stretol španielsky tím FC Barcelona s brazílskym klubom Chapecoense, ktorý prišiel vlani o takmer celý káder a aj realizačný tím. Pred zápasom kluby vzdali úctu obetiam tejto tragédie a privítali tých, ktorí nešťastie prežili.

Chapecoense sa z tragédie nespamätal

28. november 2016 sa pre brazílsky futbal zapíše čiernymi písmenami. Lietadlo, ktoré hráčov viezlo na finále Pohára osloboditeľov proti tímu Atletico Nacional, sa pri pristávaní zrútilo.

Na jeho palube bolo 72 pasažierov a 9 členov posádky. Medzi pasažiermi bolo 22 hráčov tímu, realizačný tím a vedenie klubu. Nehodu zapríčinil nedostatok leteckého paliva.

Túto skutočnosť ale pilot nikomu nehlásil. Haváriu prežilo 6 ľudí. Futbalisti Alan Ruschel, Hélio Hermito Zampier Neto a Jackson Follmann. Brankár Marcos Danilo zraneniam v nemocnici podľahol. Nehodu prežil aj jeden z novinárov a dvaja členovia posádky.

Alan Ruschel a Neto si dokonca v pondelok zahrali aj proti Barcelone. Brankár Jackson Follman pri tragédii prišiel o nohu, no všetkých troch na štadióne diváci privítali obrovským burácaním a išlo skutočne o dojemný moment.

Barca od začiatku favoritom

Barcelona ukázala, že jej forma je vynikajúca aj napriek tomu, že v modro-červenom drese po prestupe do parížskeho klubu Saint‑ Germain chýbal brazílsky útočník a opora Barcelony Neymar.

Po odpískaní záveru zápasu na výsledkovej tabuli svietil stav 5:0 pre Kataláncov. Už od začiatku zápasu bolo jasné, kto udáva tempo zápasu. Chapecoense ťahal za kratší koniec a to sa ukázalo už v 6. minúte po prvom góle, ktorý strelil Gerard Deulofeu.

Po ďalších piatich minútach zápasu sa Barcelona z gólu tešila druhýkrát po góle Sergia Busquetsa. Ešte do výmeny strán sa Kataláncom podaril streliť ďalší gól. O ten sa postarala hviezda Barcelony Lionel Messi. Do šatní teda mohli odchádzať spokojní.

Druhý polčas nič nezmenil

V 55. minúte štadión opäť burácal po presnom zásahu Luisa Suáreza. O posledný gól sa postaral Denis Suárez, ktorý stav stretnutia uzavrel na konečných 5:0.

Barcelona po tomto dominantnom vystúpení teda nad hlavu mohla zdvihnúť Gamperov pohár. Stala sa teda víťazom 52. ročníka a dokázala, že aj bez opory Neymara si so súperom dokázala hladko poradiť.