Domov Šport Tragická smrť mladého kanadského útočníka

Tragická smrť mladého kanadského útočníka

0
0

Zámorskú hokejovú NHL zasiahla minulý týždeň tragická správa. V sobotu totiž zomrel len 25-ročný kanadský útočník Colby Cave. Mladý hokejista odohral v NHL 67 zápasov, no jeho sľubne sa rozbiehajúcu kariéru ukončilo krvácanie do mozgu.

Colby Cave bol do nemocnice prevezený začiatkom minulého týždňa pre náhle krvácanie do mozgu. Lekári ho udržiavali v umelo vyvolanej kóme.

V utorok mu v nemocnici vyoperovali koloidnú cystu, ktorá spôsobovala tlak na mozog. Svoj posledný zápas bohužiaľ prehral minulú sobotu.

25-ročný Kanaďan absolvoval v tejto sezóne v drese Edmontonu Oilers 11 zápasov a strelil jeden gól. V nižšej súťaži AHL v tíme Bakersfield Condors, v ktorom bol spoluhráčom slovenského útočníka Tomáša Jurča, absolvoval 44 stretnutí s bilanciou 11 gólov a 12 asistencií.

Celkovo v NHL odohral spolu 67 duelov za Boston Bruins a Edmonton s bilanciou 4 góly a 5 asistencií.

Správa zasiahla aj našich hokejistov

Počas pauzy v základnej časti profiligy spôsobenej pandémiou koronavírusu táto tragédia zasiahla každého z kolotoča zámorskej hokejovej súťaže.

Aj mnohí slovenskí hokejisti na sociálnych sieťach vyjadrili rodine zosnulého hokejistu sústrasť a svojmu niekdajšiemu súperovi či spoluhráčovi pokojný odpočinok.

V rokoch 2018 až 2019 bol v organizácii Bruins, v ktorej je hrajúcou legendou slovenský obranca Zdeno Chára. „Som veľmi smutný a je mi ľúto tejto straty.

Naše myšlienky a modlitby sú s vami v týchto ťažkých časoch. Sme vďační za čas, ktorý sme strávili s takou špeciálnou osobou, akou bol Colby. Bol to skvelý spoluhráč a kamarát.

Bude nám veľmi chýbať. Za seba aj ostatných hráčov Bostonu by som chcel vyjadriť podporu pri vašej strate,“ priniesol oficiálny web klubu Boston Bruins slová Zdena Cháru adresované rodinám zosnulého hokejistu.

Smútok zo straty mladého hokejistu zasiahol aj slovenského útočníka Martina Pospíšila, ktorý mal priamu skúsenosť s Colbym Cavom z úvodu sezóny 2019/2020.

Počas duelu AHL medzi Stocktonom Heat a Bakersfieldom Condors totiž prišlo k pästnej výmene medzi spomenutou dvojicou a Kanaďan „zložil“ Slováka jedným dobre miereným úderom.

Ujať sa ho museli zdravotníci. Pár hodín po skončení duelu slovenského mladíka prekvapila správa od súpera: „Ahoj kamoš. Tu je Cave z Bakersfieldu. Chcem sa uistiť, že si v poriadku.

Si ozaj tvrdý chlapík. Rešpektujem a ctím si hráčov, ktorí sa vedia zastať sami seba. Verím, že čoskoro sa dáš do poriadku.“ Po tragickom úmrtí kanadského hokejistu správu od súpera napísal Pospíšil na instagrame a doplnil k nim: „Na tieto slová nikdy nezabudnem.“

Bol to skvelý človek

Ku kondolujúcim sa pripojil aj najlepší hokejista histórie Wayne Gretzky. „Bol to úžasný hokejista so svetlou budúcnosťou, avšak ešte lepší človek.

Naše myšlienky a modlitby sú s jeho manželkou Emily a celou rodinou,“ napísal Gretzky na twitteri.

sam, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…