Domov Slovensko Tragický návrat domov

Tragický návrat domov

0
0

Návrat domov sa skončil tragicky pre sedem slovenských opatrovateliek pracujúcich v Rakúsku. V sobotu nadránom sa mikrobus, ktorý ženy viezol, čelne zrazil s kamiónom.

K nehode došlo na rovnej ceste medzi Hornými Vestenicami a Nitrianskymi Sučanmi. Priamo na mieste zomreli vodič mikrobusu a šesť žien. Siedma bojovala s vážnymi zraneniami v prievidzkej nemocnici. V noci zo soboty na nedeľu však svojim zraneniam podľahla aj ona.

„Pani Anna utrpela pri nehode veľmi vážne zranenia a napriek tomu, že absolvovala niekoľko operácií, boj o život prehrala dnes v noci,“ informovala polícia. Vodič kamiónu bol mimo ohrozenia života.

Príčina zatiaľ neznáma

Zatiaľ čo mikrobus išiel z Rakúska na východ Slovenska, kamión prevážajúci mrazenú hydinu mal opačný smer – z Košíc do Beckova. „Z doposiaľ nezistených príčin pravdepodobne na stredovej prerušovanej čiare došlo k čelnej zrážke nákladného vozidla s oproti idúcou dodávkou, v ktorej sa viezlo celkom osem ľudí,“ priblížila hovorkyňa trenčianskej polície Antalová.

V súvislosti s príčinami sa vzhľadom na čas, kedy k nehode došlo a dĺžku cesty, ktorú mali obe vozidlá za sebou, zatiaľ najviac hovorí o mikrospánku jedného z vodičov. „K príčinám sa zatiaľ nie je možné vyjadriť,“ povedal prezident Policajného zboru Tibor Gašpar priamo na mieste nešťastia.

Redakcia týždenníka Koment vyjadruje úprimnú sústrasť rodinám zosnulých.

ano, foto: PZ SR

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…