Domov Šport Tragický pád vrtuľníka: Leicester City smúti za svojím majiteľom

Tragický pád vrtuľníka: Leicester City smúti za svojím majiteľom

0
0

V sobotu 27. októbra sa v rámci najvyššej anglickej futbalovej súťaže odohral zápas medzi domácim Leicestrom a West Hamom United. Zhruba hodinu po záverečnom hvizde sa však stalo niečo, čo sa naveky zapíše čiernym písmom do histórie domáceho celku. Pri páde helikoptéry tragicky zahynul Vichai Srivaddhanaprabha, majiteľ „líšok“, spolu s ďalšími štyrmi ľuďmi.

Thajský vlastník mal vo zvyku helikoptéru využívať najmä na dopravu na zápasy svojho celku a následne naspäť do svojho bydliska v Berkshire. Sobotňajší duel proti londýnskemu klubu bol však jeho posledným.

Stroj sa krátko po štarte nekontrolovateľne zrútil k zemi, kde ho okamžite zachvátili plamene. Miesto havárie bolo pre záchranárov dlho neprístupné, hasičom údajne trvalo skrotiť požiar viac než 20 minút. Všetko sa odohralo len pár metrov od štadióna King Power Stadium, domovského stánku Leicestru.

Pilot zachránil desiatky ľudí

Na palube sa okrem Srivaddhanaprabhu nachádzali dvaja členovia jeho oficiálneho sprievodu Nursara Suknamaiová a Kaveporn Punpare, pilot Eric Swaffer a jeho partnerka Izabela Roza Lechowiczová.

Práve Swaffer si napriek tragickému koncu jeho posledného letu vyslúžil označenie „hrdina“, keď sa podľa viacerých svedectiev manévrom dokázal vyhnúť davu fanúšikov a pád nasmeroval do bezpečnej zóny.

Smúti celá krajina

Vichai Srivaddhanaprabha odkúpil Leicester City v roku 2010 za 39 miliónov libier. Neskôr šokoval celý futbalový svet, keď sa mu v sezóne 2015/16 podarilo s „líškami“ dosiahnuť historický úspech – získať titul majstra Premier League.

Jeho obrovský prínos ocenili nie len trúchliaci hráči, ale aj popredné osobnosti krajiny. „Mal som tú česť pred niekoľkými rokmi stretnúť sa s ním. Ďakujem mu za to, čo urobil pre anglický futbal. Moje myšlienky patria všetkým obetiam havárie i celému klubu Leicester City,“ reagoval na udalosť princ William.

„Zmenili ste futbal. Navždy! Dali ste každému nádej, že aj to nemožné sa môže stať možným. Nielen našim fanúšikom, ale fanúšikom po celom svete a v každom športe!“ uviedol vo svojom emotívnom liste dánsky gólman a klubová jednotka Kasper Schmeichel.

Tragický pád vrtuľníka zachytila aj kamera

Kristián Vrábel, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Ako sa trénuje v zahraničí

Šport je najlepším spôsobom, ako robiť krajine dobré meno v zahraničí. Ten náš je však už …