Domov Slovensko Tragický výbuch plynu v Prešove

Tragický výbuch plynu v Prešove

0
0

V piatok krátko po dvanástej hodine došlo k hrôzostrašnej tragédii v bytovom v dome v Prešove. Panelák na Mukačevskej ulici po výbuchu plynu zachvátil požiar a o život prišlo minimálne sedem ľudí. Zranených bolo ďalších 40 osôb. Panelák je po výbuchu neobývateľný a hrozí kolaps celej budovy.

K výbuchu plynu malo dôjsť v čase okolo 12:15 h. Výbuch plynu mal byť situovaný medzi 9. a 12. poschodím. Po výbuchu sa malo zrútiť schodisko, čo spôsobilo, že ľudia ostali po explózii uväznení vo vrchných poschodiach a nedokázali sa dostať dole.

Ľudí postupne evakuovali do škôl v blízkom okolí, kde mesto Prešov zriadilo centrá, kde ľuďom poskytovali pomoc. Na mieste zasahovali záchranári, hasiči, policajti a dokonca aj vojaci.

V akcii bolo viac ako 40 kusov hasičskej techniky. Jedna zo siedmich obetí vypadla z balkóna. Jedna osoba sa stále nenašla. Viac ako 40 ďalších ľudí bolo zranených.

Traja obvinení

Policajti začali ešte v piatok aj trestné stíhanie vo veci všeobecného ohrozenia. Zadržali a obvinili tri osoby. Na návrh polície rozhodol sudca o ich väzobnom stíhaní. Zadržaní boli robotníci i konatelia firmy, ktorí vykonávali pri bytovke výkopové práce.

Na mieste bol premiér

Na miesto nehody prišiel i predseda vlády SR Peter Pellegrini aj v sprievode ministerky vnútra SR Denisy Sakovej. Na miesto dorazila aj ministerka  zdravotníctva Andrea Kalavská.

Premiér sa stretol aj s vedením mesta a zvolali krízový štáb, kde prijali okamžité opatrenia na pomoc postihnutým. Prezidentka Zuzana Čaputová prispela do oficiálnej zbierky sumou 5 000 € a vyjadrila smútok nad touto tragédiou:

„Veľmi ma zarmútila dnešná správa o tragédii v Prešove. Myšlienkami som so všetkými, ktorí sa teraz budú musieť vyrovnať s jej následkami a stratou najbližších. Pozostalým vyjadrujem hlbokú úprimnú sústrasť.“

Pomôcť môže každý

Mesto Prešov zverejnilo číslo účtu, na ktoré môžu ľudia prispievať a pomôcť tak postihnutým tragédiou v paneláku na Mukačevskej ulici.

Číslo transparentného účtu: 
SK90 7500 0000 0040 0859

Variabilný symbol:
1229 6122019

Denis Ruščák, foto: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Odborníci preskúmali potopenú nemeckú ponorku z prvej svetovej vojny

Odborníkom sa podarilo po prvý raz preskúmať nemeckú ponorku, ktorú počas prvej svetovej v…