Domov Slovensko Traja najvyšší ústavní činitelia diskutovali o najvážnejších problémoch

Traja najvyšší ústavní činitelia diskutovali o najvážnejších problémoch

0
0

V nedeľu televízia RTVS odvysielala v relácii o 5 minút 12 dialóg troch najvyšších ústavných činiteľoch. Prezident SR Andrej Kiska, predseda parlamentu Andrej Danko a predseda vlády Peter Pellegrini hodnotili najťažší polrok v histórii moderného Slovenska.

Nestáva sa často, že by sa všetci traja najvyšší ústavný činitelia stretli v diskusnej relácii a spoločne bilancovali prvý polrok roku 2018, ktorý bol pre celú verejnosť prelomový a z hľadiska politickej situácie najviac nestabilný.

Odpovedali na otázky súvisiace s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, hovorili o aktuálnych problémoch poľnohospodárov a tiež o reformách a zmenách, ktoré v poslednom období predstavil vládny kabinet.

Tri mesiace v úrade predsedu vlády

Hoci je Peter Pellegrini v úrade predsedu vlády len 3 mesiace, jeho ambície sú skutočne vysoké. Už dávnejšie avizoval veľké zmeny v školstve, zdravotníctve a tiež poľnohospodárstve.

Ako sám povedal aj v relácii RTVS, v obrovských investíciách do týchto odvetví chce naďalej pokračovať. Do slovenských nemocníc sa podľa jeho slov chystajú najmasívnejšie investície, aby mohla byť každému občanovi Slovenska poskytnutá špičková zdravotná starostlivosť.

V školstve zas vidí problém v nedostatku kvalitných pedagogických zamestnancov, čo podľa neho len veľmi okrajovo súvisí s platom, ktorý im je ponúkaný.

Tiež však načrtol, že školské osnovy je potrebné zmeniť a v školách treba deti viac pripravovať do života. V školstve a celej verejnej sfére v najbližšom období príde k veľkým zmenám, ktoré súvisia s postupným navyšovaním platov zamestnancov, čo sa týka aj učiteľov.

Najťažší polrok v modernej histórii Slovenska

Streda 21. februára 2018 pre Slovensko ostáva stále jedným z najčiernejších dní jeho histórie. Hoci od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej uplynuli už 4 mesiace a v najvyšších politických funkciách došlo k viacerým zmenám, ľuďom stále chýbajú konkrétne výsledky práce vyšetrovateľov.

Ako sám povedal prezident Andrej Kiska, Slovensko v prvom polroku roku 2018 čelilo jednému z najťažších polrokov v histórii moderného Slovenska. Prioritou všetkých troch je zvyšovať dôveru ľudí v štát.

Vyšetrovanie však stále neodhalilo žiadne závery, ktoré by upokojili znechutenú verejnosť. Predseda vlády Peter Pellegrini to okomentoval so slovami, že ide o zložitý proces a ani kritizovaný milión eur, ktorý na stôl vyložil vtedajší premiér Robert Fico do prípadu nepomohol vniesť viac svetla.

Malicherné spory namiesto vážnych problémov

Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska zas zastáva názor, že od vraždy investigatívneho novinára sa koaliční politici snažia odkláňať pozornosť od vyšetrovania a vraždy a presúvať ju na malichernosti.

Pod tými malichernosťami myslel otázku interrupcií, zastropovanie dôchodkového veku, či obedy pre školopovinné deti. Peter Pellegrini však, ako sám povedal, má pred sebou istú víziu, ktorú je odhodlaný dosiahnuť a premeniť Slovensko na lepší štát, v ktorom budú ľudia šťastní.

puma, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Slota proti Dankovi

Vskutku nečakaný návrat do politického života učinil začiatkom týždňa bývalý predseda SNS …