Domov Šport Trnava aj Trenčín sa naladili na odvety

Trnava aj Trenčín sa naladili na odvety

0
0

V štvrtom kole Fortuna ligy zvládli generálku pred odvetnými zápasmi európskych súťaží Spartak Trnava aj AS Trenčín. Body prekvapivo na domácom trávniku stratil Slovan.

Trenčín sa po minulotýždňovom skvelom výkone na žilinskom štadióne v treťom predkole Európskej ligy proti Feeynordu Rotterdam vrátil cez víkend pod Dubeň, aby si zmeral sily s domácim tímom.

Trenčín otočil zápas, v ktorom prehrával od 24. minúty a pripísal si víťazstvo 3:2. Spartak Trnava si, aj napriek tomu, že šetril kľúčových hráčov pred odvetou 3. predkola Ligy majstrov, poľahky poradil s Michalovcami 3:0.

Tretí slovenský zástupca v európskych súťažiach Slovan Bratislava pred domácimi fanúšikmi len remizoval s Nitrou 1:1, pričom aspoň bod zachraňoval až v závere stretnutia.

Dunajská Streda, ktorá sa s európskou súťažou už rozlúčila, tiež stratila body v domácom prostredí, kde ju o ne pripravil Ružomberok. Remíza sa zrodila aj v zápase Senice s Podbrezovou, kde sa konečný výsledok 1:1 zrodil v rozpätí 5 minút.

Nováčik zo Serede privítal na myjavskom štadióne Zlaté Moravce a po dobrom výkone si pripísal 2. víťazstvo vo Fortuna lige. Na čele tabuľky sa po štvrtom kole nezmenilo nič.

Slovan má stále pri rovnosti bodov lepšie skóre ako Dunajská Streda. Tretí je Ružomberok. Trnava vďaka jednoznačnému víťazstvu poskočila už na 6. priečku.

Na chvoste sú stále bez bodu Michalovce, prvý bodík v tejto sezóne konečne pripísala Nitra, čo stačí len na predposlednú 11. priečku.