Domov Šport Trnava s prvou prehrou

Trnava s prvou prehrou

0
0

Po reprezentačnej prestávke sa na slovenské trávniky opäť vrátila najvyššia futbalová liga Fortuna liga. Zápasy v oboch skupinách – o titul i o udržanie priniesli aj zaujímavé výsledky.

Ten najprekvapivejší sa zrodil pod Dubňom, kde domáci MŠK Žilina utrpel hanebnú prehru. Tú mu pripravil AS Trenčín, ktorý zanechal v Žiline 5-gólovú nádielku.

Trnavu porazili po 3 rokoch

Rozdávali aj Michalovce, ktoré najlepšiemu tímu skupiny o udržanie uštedrili debakel 4:0. Rolu favorita potvrdil bratislavský Slovan, ktorý najtesnejším výsledkom zdolal Ružomberok a stiahol náskok vedúcej Trnavy, ktorá rovnakým výsledkom padla v Dun. Strede.

Pre „bílych andelov“ to bola vôbec prvá prehra po zimnej prestávke. DAC na víťazstvo nad Trnavou čakal takmer 3 roky. V ostatných dvoch víkendových zápasoch sa body delili.

Senica uhrala v Zlatých Moravciach remízu 2:2, Prešov zas v Podbrezovej 1:1. Na konci tabuľky ani na jej začiatku sa tak nezmenilo nič, okrem toho, že Slovan ukrojil z náskoku vedúcej Trnavy.