Domov Slovensko Trnavská firma sa k lukratívnemu obchodu nevyjadruje

Trnavská firma sa k lukratívnemu obchodu nevyjadruje

0
0

Zisk trnavskej firmy Eurolab Lambda za dodávku 10 miliónov antigénových testov na víkendové celoplošné testovanie zostáva tabu. Informuje o tom portál Webnoviny.sk, ktorý sa v reakcii na vyjadrenia opozičných politikov o miliónových zárobkoch pre firmu prepojenú na členov vládnej koalície, dotazoval na uplatnenú obchodnú maržu priamo u dodávateľa, ako aj u výrobcu.

Samotná firma Eurolab Lambda sa odpovediam na otázky o cene testov vyhýba. Jej podpredseda predstavenstva Viliam Krajčovič pre Webnoviny.sk povedal, že momentálne sa spoločnosť sústredí na splnenie svojich záväzkov voči štátu.

Výrobca testov, juhokórejský SD Biosensor, rovnako na otázky portálu v súvislosti s predajnou cenou testov určených pre Slovensko nereagoval.

Predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico minulý týždeň vyhlásil, že trnavská firma, napojená na predstaviteľov vládnej koalície, mohla na testoch zarobiť až 14,5 milióna eur. Odvolával sa na konkurenčnú cenovú ponuku.

Eurolab Lambda pritom štátu dodala 10 miliónov testov za 43,5 milióna eur s DPH. Ako pre portál Webnoviny.sk dodal prezident Slovenskej lekárnickej komory Ondrej Sukeľ, maržu pri dovoze testov si netrúfa odhadnúť.

Ak si však niektoré lekárne antigénové testy objednávajú, marža sa hýbe v závislosti od objemu a typu testu od 5 do 20 %.

Na obchod si posvieti ÚVO

Celý nákup skríningových testov však zrejme prejde podrobnou kontrolou. Ako totiž dodávajú Webnoviny.sk, kúpou antigénových testov sa už zaoberá Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO).

„Úrad vstúpil do preverovania danej zákazky z vlastného podnetu hneď po jej medializácii, k zisteniam sa úrad vyjadrí hneď ako to skutkové okolnosti umožnia,“ uviedla pre portál hovorkyňa ÚVO Janka Zvončeková.

red, SITA, foto: internetNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 29-30/2022: Prezidentka vyzvala Hegera na riešenie krízy

Toto leto nám uhorková sezóna rozhodne nehrozí. Vládna koalícia sa nám stará o „zába…