Domov Šport Turnaj majstrov má prekvapivého, ale zaslúženého víťaza

Turnaj majstrov má prekvapivého, ale zaslúženého víťaza

0
0

Uplynulý týždeň vyvrcholila tenisová sezóna mužov tradičným koncoročným turnajom najlepších ôsmich hráčov. Po prvýkrát v kariére ovládol Turnaj majstrov ruský tenista Daniil Medvedev. Ten v Londýne nenašiel premožiteľa a zaslúžene sa teší z najcennejšej trofeje v kariére.

Z prvej osmičky rebríčka ATP sa turnaja ATP Finals nezúčastnil švajčiarsky tenista Roger Federer, ktorý ešte v júni oznámil, že sa v tejto sezóne pre problémy s kolenom na kurtoch už neobjaví.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Slovan s tisíckou, Maier s KO

Medzi najlepších sa tak dostal Diego Schwartzman, ktorý doplnil v skupine zvanej Tokio 1970 Novaka Djokoviča (ATP 1), Daniila Medvedeva (4) a Alexandra Zvereva (6). V skupine Londýn 2020 sa o postup do vyraďovacej fázy pobili Rafael Nadal (2), Dominic Thiem (3), Stefanos Tsitsipas (7) a Andrej Rubľov (8).

V skupinách stopercentný len Medvedev

Najlepšie naladený prišiel do Londýna Rus Medvedev, ktorý týždeň predtým vyhral turnaju v Paríži, na ktorom porazil aj dvoch účastníkov Turnaja majstrov a zároveň svojich súperov v skupine – Schwartzmana vo štvrťfinále a Zvereva vo finále.

Skvelú formu v závere roka potvrdil Medvedev aj v skupine, kde v troch zápasoch nestratil ani set. Povzbudením preňho mohlo byť najmä pomerne hladké víťazstvo so svetovou jednotkou Djokovičom dvakrát 6:3. Zo skupiny Tokio 1970 tak do štvrťfinále postúpili práve Djokovič a Medvedev.

V druhej skupine bola situácia o niečo zamotanejšia, keď si ani jeden z hráčov neudržal neporaziteľnosť. …

Pýtal jedlo na letisku, dnes je z neho jeden z najlepších futbalových obrancov

Futbalový obranca Pepe dosiahol počas hráčskej kariéry mnoho úspechov, no dodnes si pamätá…