Domov Šport VIDEO: Tvrdý zákrok na Jágra. Ostal nehybne ležať na ľade

VIDEO: Tvrdý zákrok na Jágra. Ostal nehybne ležať na ľade

0
0

Takzvané „hity“ alebo „bodyčeky“ patria k hokeju ako smeče k basketbalu. Hráči vyhľadávajú situácie, kedy sa môžu takto predviesť a fanúšikovia ich milujú. Keď však hráč takýto úder neočakáva a nebodaj je v nebezpečnej vzdialenosti od mantinelu, môže to skončiť veľmi zle.

Naposledy sa o tom presvedčila jedna z najväčších hokejových hviezd sveta, stále hrajúci český veterán Jaromír Jágr. Napriek tomu, že má už 46 rokov a je legendou, protihráči ho nešetria.

V tretej minúte zápasu jeho Kladna s Havířovom ho Marek Sikora veľmi tvrdo narazil na mantinel a Jágr si nekontrolovateľne buchol hlavu o prexisklo.

Putoval do nemocnice

Celý kladenský štadión bol v šoku, pretože hokejový veterán ostal nehybne ležať na ľade. Okamžite ho prišli kriesiť zdravotníci, ktorým sa po chvíli podarilo postaviť ho na nohy a zakrvaveného ho odviedli do šatne.

Odtiaľ putoval rovno do nemocnice na vyšetrenia, ktoré podľa informácií z klubu nepreukázali žiadne vážnejšie zranenie. Ako po zápase povedal tréner domácich Pavel Patera Jágr mal dokonca zapadnutý jazyk a teda išlo o skutočne veľmi nebezpečnú situáciu.

Jágrov spoluhráč Tomáš Redlich prezradil, že hráčov na lavičke až zamrazilo. Keďže zákrok Sikoru na Jágra rozhodcovia nepotrestali, vedenie klubu sa rozhodlo podať podnet na disciplinárnu komisiu, aby celý incident preskúmala. Zároveň podali aj sťažnosť na rozhodcov.

max, foto: facebook, video: youtube

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

EÚ sa na sankciách proti Bielorusku nedohodla

Ani po mesiaci a pol od kontroverzných prezidentských volieb v Bielorusku protesty v kraji…