Domov Zahraničie Twitter ruší tisíce účtov

Twitter ruší tisíce účtov

0
0

Spoločnosť Twitter, prevádzkujúca rovnomennú sociálnu sieť, odstránila takmer 4 800 účtov, ktoré používal Irán na šírenie dezinformácií. Okrem účtov s väzbami na Irán tiež Twitter zmazal kontá používané na šírenie ruskej, katalánskej a venezuelskej propagandy.

Twitter o tom informoval v najnovšej aktualizácii správy o svojej transparentnosti, prostredníctvom ktorej chce odhaľovať „šírenie dezinformácií zákernými aktérmi“.

Ovplyvňovali konverzácie

Yoel Roth, ktorý je v Twitteri šéfom pre integritu stránky, v blogovom príspevku uviedol, že spomínané účty napojené na Irán netvorili zjednotený blok.

Jedna časť z nich, konkrétne 1 666 účtov, kumulatívne poslala viac ako dva milióny tweetov s cieľom šíriť názory podporujúce politiku Iránu a jeho konanie.

Podobne sa správalo 248 účtov, ktoré sa však špecificky zamerali na ovplyvňovanie diskusií o Izraeli. Najväčší počet kont, 2 865, prostredníctvom „falošných osobností“ ovplyvňoval konverzácie o sociálnych záležitostiach v Iráne i vo svete.

Skončili aj katalánske, venezuelské a ruské účty

Ako uvádza spravodajský portál BBC, Twitter zároveň zrušil 130 falošných účtov, ktoré vytvorili podporovatelia nezávislosti Katalánska, 33 kont od obchodného subjektu vo Venezuele a štyri účty, ktoré používala neslávne známa ruská Internetová výskumná agentúra.

Twitter podľa Rotha zozbieral všetky podozrivé účty, ktoré odstránil od začiatku jeho pátrania na sieti, do súboru dát, a ten poskytol výskumníkom.

V súčasnosti tento súbor dát obsahuje viac ako 30 miliónov tweetov a viac ako jeden terabajt obrázkov a videí.

SITA, red, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Deň slovenského víťazstva a maďarskej krivdy

V týchto dňoch uplynie presne 100 rokov od chvíle, kedy bola v Trianonskom zámočku vo fran…