Domov Šport Týždeň pred MS letí do sveta správa: Aj USA môžu prehrať

Týždeň pred MS letí do sveta správa: Aj USA môžu prehrať

0
0

Píše sa 1. september 2006 a basketbalový svet šokovala prehra hráčov USA s Gréckom v semifinále svetového šampionátu. Bolo to poslednýkrát, čo sa ktosi „opovážil“ zdolať najlepší basketbalový tím sveta. Až doteraz. Trvalo dlhých 13 rokov kým americkí basketbalisti našli ďalšieho premožiteľa.

Podobne ako olympiáda, aj majstrovstvá sveta v basketbale sa konajú len každé štyri roky (tento rok od 31. 8. – 15. 9.). Je preto pochopiteľné, že je toto podujatie ostro sledované celou športovou verejnosťou.

Napriek tomu možnosť predviesť sa pred celým svetom nevyužívajú tie najväčšie basketbalové hviezdy USA. LeBron James, Kyrie Irving, James Harden či Khawhi Leonard dávajú toto leto radšej prednosť oddychu a individuálnej príprave na novú sezónu.

Aj bez nich však mená v americkom tíme vyvolávajú rešpekt, na druhej strane však absencia tých najlepších hráčov sveta vzbudzuje u súperov veľkú vôľu úradujúceho svetového šampióna poraziť.

To, čo sa dlhých 13 rokov nepodarilo nikomu na svete, vyšlo minulý víkend Austrálii. Domáci basketbalisti v Melbourne vyzvali Američanov v prípravnom dueli a okrem toho, že to bol perfektný zápas, priniesol aj prekvapenie na úkor favorita.

Austrálčania sa súpera zvučného mena nezľakli a pred úžasnou viac ako 52-tisícovou kulisou ho zdolali 98:94. Za týmto úspechom, ktorý okamžite obletel svet, ťahal austrálsky tím najmä rozohrávač Patty Mills, ktorý zaznamenal 30 bodov.

Patty Mills potiahol Austráliu za víťazstvom.

Spojené štáty tak po 78 víťazných zápasoch v rade po takmer 13 rokoch opäť okúsili chuť prehry. Na rozdiel od prehry z 1. septembra 2006 sa táto zrodila v prípravnom zápase, a tak nemá žiadne vážne dôsledky.

Američanom však ukázala varovný prst a ostatným účastníkom MS to, že nik na svete nie je neporaziteľný.

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

75 rokov budovania mieru a bezpečnosti vo svete

24. októbra si svet pripomína Deň OSN. Ten má symbolizovať historický okamih, kedy do plat…