Domov Cestovanie Ubytujte sa v rodnom dome Harryho Pottera. Zdá sa vám to nemožné?

Ubytujte sa v rodnom dome Harryho Pottera. Zdá sa vám to nemožné?

0
0

Patríte aj vy k fanúšikom príbehov o najznámejšom čarodejníkovi Harrym Potterovi? Tento mladý čarodejník je aj roky po napísaní kníh a ich následnom sfilmovaní fenoménom, o tom niet určite pochýb. Dom De Vere, ktorý sa nachádza v dedinke Lavenham v anglickom Suffolku, bol rodiskom Harryho vo filmových spracovaniach milovaných kníh J. K. Rowlingovej. Teraz je dostupný pre verejnosť a vy tak môžete prežiť pár dní v tomto ikonickom dome.

Harry Potter ako najznámejší čarodejník

Príbehy o čarodejníkovi Harrym Potterovi a jeho kamarátoch si zamilovali milióny ľudí po celom svete. Aj keď sú už dlhší čas uzavreté, tak ešte aj dnes má tento čarodejnícky svet veľa fanúšikov. O tom svedčí aj veľký záujem ľudí ubytovať sa v rodnom dome Harryho.

Ubytujte sa v rodnom dome Harryho Pottera

Fanúšikovia Harryho Pottera sa teraz môžu priblížiť „chlapcovi, ktorý prežil“ strávením noci v jeho rodnom dome. Ide o dom, v ktorom chceli Lily a James Potterovci vychovávať svojho syna, predtým ako ich zabil lord Voldemort.

Dom a zvyšok Lavenhamu sa objavili vo filmových spracovaniach ako Godric‘s Hollow, dedina, kde sa narodil Harry a kde vyrastal riaditeľ čarodejníckej školy Albus Dumbledore.

Teraz je tento dom k dispozícii prostredníctvom Airbnb. De Vere House ponúka súkromnú izbu pre dve osoby plus raňajky od 250 dolárov na dve noci vrátane upratovania. Súčasťou izby je posteľ so štyrmi plagátmi a hosťom je k dispozícii aj súkromná obývacia izba.

Hagridov dom

Samotná historická dedina má viac ako 300 chránených historických pamiatok, vrátane kostola z 15. storočia a stredovekých chalúp s hrázdami. Rodný dom Harryho Pottera však nie je jedinou atrakciou, ktorú si môžu fanúšikovia rezervovať.

V máji 2019 bol otvorený aj rekreačný dom, ktorého majiteľka sa pri výstavbe inšpirovala chatou Hagrida v areáli Rokfortu.

Vlastníčkou domu je Carol Cavendish, dlhoročná fanúšička Harryho Pottera, ktorá našla v ťažkom životnom období útechu práve pri čítaní kníh od Rowlingovej.

Dom sa nachádza v blízkosti národného parku North York Moors a ubytovať sa v ňom môže až šesť hostí. Okrem niekoľkých jemných čarodejníckych náznakov, ako je napríklad dekoratívny atrament, má k dispozícii kuchyňu, jedálenský kút, posedenie pred krbom či veľkú kúpeľňu.

Carol Cavendish vo svojom Hagridovskom dome

Radoslav Hoppej, foto: internet

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Cestovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …