Domov Šport UEFA má pre ME náhradný plán

UEFA má pre ME náhradný plán

0
0

Európska futbalová únia (UEFA) má podľa britského denníka The Times náhradný plán na usporiadanie majstrovstiev Európy. V prípade, že sa v nasledujúcich mesiacoch situácia v súvislosti s pandémiou koronavírusu neupokojí, je pripravená usporiadať šampionát v štyroch namiesto pôvodne dvanástich avizovaných krajín.

Definitívne rozhodnutie o tom, ako budú prebiehať majstrovstvá sveta vo futbale, by malo padnúť v apríli. V súčasnosti je však stále aktuálny variant s tuctom hostiteľských miest, ktoré počas minulého týždňa potvrdili, že pokračujú s prípravami podľa plánu.

Na ich odhodlaní nič nezmenil ani fakt, že sa s najväčšou pravdepodobnosťou nebude môcť hrať pred vypredanými štadiónmi. Azerbajdžanské Baku a rumunská Bukurešť však pripustili, že takýto scenár by bol pre nich veľmi zlý.

Pôvodného plánu sa stále drží aj UEFA. „EURO je kľúčové podujatie pre všetky európske reprezentačné tímy a zásadný zdroj financií pre rozvoj futbalu. UEFA sa preto zaviazala usporiadať EURO 2020 vo všetkých 12 mestách, tak ako sme to pôvodne plánovali,“ povedal prezident UEFA Aleksander Čeferin…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

UEFA chce fanúšikov na tribúnach

Európska futbalová únia (UEFA) zvažuje revíziu dejísk európskeho futbalového šampionátu po…