Domov Slovensko Ulice Bratislavy: streľba, rasizmus aj zbabelý útok

Ulice Bratislavy: streľba, rasizmus aj zbabelý útok

0
0

Bratislava si za minulé dni vyžiadala viac pozornosti ako obvykle. Nebolo to však spôsobené piatkovými kolónami.

V Bratislave sa v piatok 31. mája strieľalo a o deň neskôr museli policajti riešiť nenávistné rasistické prejavy a takisto zbabelý útok na nepočujúceho muža.

Rozruch na Obchodnej

V piatok popoludní približne okolo 15:00 hod. sa ulicami mesta ozývali výstrely. Polícia musela zasahovať proti ozbrojenému, agresívnemu mužovi, ktorý sa snažil dostať do budovy ministerstva financií, pričom nožom pobodal zamestnanca bezpečnostnej služby Finančnej správy.

„Popoludní polícia dostala informáciu o mužovi, ktorý mal nožom napadnúť zamestnanca bezpečnostnej služby Finančnej správy a takto ozbrojený sa začal pohybovať po centre Bratislavy,“ uviedla vo svojom stanovisku polícia.

Dobodaný muž bol pri vedomí a následne ho záchranári previezli do nemocnice, kde ho hospitalizovali.

Muž sa bodol nožom

Polícia sa snažila muža zastaviť na Obchodnej ulici, pretože sa vyhrážal okoloidúcim a zaútočil i na príslušníka polície, ktorého zranil. „Policajti sa snažili odháňať ľudí preč, aby získali bezpečný priestor na zásah voči mužovi,“ objasnila polícia.

Po útoku na policajta jeho kolegovia páchateľa postrelili, pričom padlo niekoľko výstrelov. Agresívny muž sa ešte sám bodol do brucha. Počas vyčíňania agresora bolo pri zásahu polície zranené i 15-ročné dievča, ktoré bolo prevezené do nemocnie a je mimo ohrozenia života.

„Samozrejme, že nám je ľúto, že pri zásahu bola zranená nezúčastnená osoba, a preto celý postup bude vyšetrovať Úrad inšpekčnej služby,“ informovala polícia.

Obchodná ulica po zásahu

Napadol nepočujúceho

Ďalšie dva incidenty sa stali v sobotu. V ranných hodinách na Hurbanovom námestí v Bratislave 28-ročný útočník napadol nepočujúceho 22-ročného muža.

Toho zhodil na zem a kopol do hlavy. Mužovi spôsobil opuch a krvácanie do mozgu. Po prevezení do nemocnice muža hospitalizovali. Hovorkyňa uviedla, že jeho stav je stabilizovaný.

Rasistické prejavy

Polícia v sobotu zadržala aj 39-ročného muža, ktorý mal verbálne napadnúť troch mužov afrického pôvodu z Kene. Mal na nich pľuť a verbálne provokovať k bitke.

Muži si však zachovali chladnú hlavu a privolali policajnú hliadku. Samotný prípad pre podozrenie z hanobenia rasy a národa prevzala Národná kriminálna agentúra (NAKA).

Obchodná má svoju minulosť

Minulý rok sa 26. mája na Obchodnej ulici odohral incident, pri ktorom tragicky zahynul Filipínec Henry Acord. Po brutálnom útoku Juraja Hossua bol prevezený do nemocnice, kde na následky prudkého kopu do hlavy zomrel.

Denis Ruščák, foto: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

NBA smúti: Zomrel legendárny tréner

Smutná správa zasiahla zámorskú basketbalovú rodinu minulý víkend. Po dlhej a ťažkej choro…