Domov Slovensko Unavený Bugár? Ponúkol stoličku predsedu strany, opäť…

Unavený Bugár? Ponúkol stoličku predsedu strany, opäť…

0
0

Nie je to tak dávno, čo predseda Mosta-Híd Béla Bugár ponúkal na predsedníctve svoju funkciu predsedu strany. Vtedy predsedníctvo jeho návrh odmietlo. Uplynul týždeň a jeden deň, no a predseda strany to urobil znova.

Stalo sa tak na rokovaní Republikovej rady strany v Bratislave, no Bugár opäť „neuspel“. Rada jeho ponuku neprijala. Cieľom zasadnutia bolo rozobrať stratégiu strany, tému možných predčasných volieb a taktiež situáciu v koalícii.

Ponúka miesto na kandidátke

V Moste-Híd vznikajú obavy, že po budúcich parlamentných voľbách nebudú mať menšiny v parlamente zastúpenie a preto sa Bugárovci rozhodli konať.

„Naša strana, ako jediná parlamentná strana priamo zameraná na podporu regiónov a menšín, si uvedomuje zodpovednosť,“ povedal Bugár, pričom dodal, že ponúka spoluprácu každej strane, ktorá zdieľa podobné hodnoty.

Most-Híd chce rokovať predovšetkým s mimoparlamentnými stranami a združeniami, ktoré posilnia prácu v regiónoch v prospech menšín.

„Stranám, s ktorými sa vieme dohodnúť, ponúkame miesto na našej kandidátke do parlamentných volieb,“ vyslovil sa predseda strany.

Dôvod na predčasné voľby

Hoci Bugár takýto dôvod nevidí, reagoval na slová Andreja Danka, ktorý Bugárovcov upozornil, že ak budú hlasovať za novelu zákona o štátnom jazyku z  dielne opozície, porušia tým koaličnú zmluvu.

„Možno toto má byť dôvod na vyvolanie predčasných volieb, ale to nie je náš problém, ale ich,“ uviedol Bugár a dodal, že má právnu normu na to, aby novelu v prvom čítaní podporil.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Už aj Kiska má svoje video. Koľko sa ich ešte pred voľbami objaví?

S videom či zvukovými záznamami akoby sa v posledných mesiacoch vrece pretrhlo. Mnohé z ni…