Domov Zahraničie Uskutočnil sa prvý svetový summit o očkovaní

Uskutočnil sa prvý svetový summit o očkovaní

0
0

Európska komisia a Svetová zdravotnícka organizácia spoločne zorganizovali prvý svetový summit o očkovaní, ktorý upozornil na výhody vakcinácie v boji proti šíreniu chorôb.

Európska komisia spoločne so Svetovou zdravotníckou organizáciou usporiadali minulý týždeň v Bruseli summit, ktorý sa venoval očkovaniu.

Hlavným cieľom summitu bolo, aby sa prijali kroky na zastavenie šírenia chorôb, ktoré by inak zabíjali tisíce ľudí po celom svete.

Podpora očkovania má vedecké základy

Hlavným cieľom krajín by malo byť zvyšovanie globálneho povedomia o výhodách vakcinácií, prostredníctvom ktorých sa dá zastaviť šírenie chorôb.

Osýpky patrili k chorobám, ktoré boli úspešne očkovaním potlačené, no za posledné tri roky narástol počet krajín, ktoré stratili kolektívnu imunitu.

Dokonca v roku 2019 bol zaznamenaný najvyšší počet hlásených prípadov osýpok vo svete od roku 2006. Len v Európe bolo v prvom polroku 2019 evidovaných až 90 tisíc výskytov osýpok, pričom na celom svete ich bolo až 365 tisíc.

Boj proti dezinformáciám

Jedným zo záverov summitu bola aj nutnosť stimulovať aktivity krajín, zodpovedných inštitúcií v krajinách ako aj mimovládnych organizácií v boji proti šíreniu dezinformácií proti očkovaniu.

Práve tie v mnohých vyspelých krajinách stoja za znížením počtu zaočkovanej populácie a to samozrejme môže viesť k zníženiu kolektívnej imunity a tiež k vzniku lokálnych epidémií rôznych chorôb.

jus, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Slota proti Dankovi

Vskutku nečakaný návrat do politického života učinil začiatkom týždňa bývalý predseda SNS …