Domov Šport Uspávanka na Bernabéu vyznela v prospech Realu

Uspávanka na Bernabéu vyznela v prospech Realu

0
0

V poradí druhé El Clasico v prebiehajúcom ročníku španielskej najvyššej súťaže dopadlo lepšie pre futbalistov „bieleho baletu“. Po bezgólovej remíze na Camp Nou z minulého roka si Zidaneho zverenci na domácom trávniku poradili so svojím arcirivalom v pomere 2:0. O presné zásahy sa v druhom polčase postarali tínedžer Vinícius a Mariano Díaz.

Do decembrového prestížneho súboja na katalánskej pôde viedol „blaugranas“ z pozície hlavného kouča ešte Ernesto Valverde. Po sérií nepriaznivých výkonov nahradil skúseného Španiela na lavičke Quique Setién.

Niekdajší lodivod Realu Betis sa musel zaobísť bez dlhodobo zraneného Luisa Suáreza či Dembélého, na opačnej strane absentovali Eden Hazard a Marco Asensio.

Diváci boli v úvodnom dejstve svedkami ľahkej dominancie hostí. Obrovskú šancu na otvorenie skóre spálil Antoine Griezmann, ktorý z vynikajúcej pozície netrafil bránu Courtoisa.

Belgický gólman sa zaskvel pri príležitostiach Arthura a neskôr Messiho. Po zmene strán sa oprát chopil domáci celok. Bezgólový stav trval do 71. minúty. Junior Vinícius si loptu potiahol po ľavej strane a z veľkého uhla aj za pomoci teču prekvapil ter Stegena.

Nádeje bezzubej Barcelony pochoval v nadstavenom čase striedajúci Mariano Díaz len pár sekúnd po príchode na trávnik. Pre bývalého hráča Lyonu šlo o ligový debut v aktuálnej sezóne.

Piqué neskrýval sklamanie

Hoci žiaden z aktérov stretnutia nepredviedol adekvátny výkon, barcelonský stopér Gerard Piqué označil predvedenú hru súpera za jednu z najhorších. „Real Madrid v prvom dejstve bol ten najhorší Real, proti akému som na Bernabéu hral.

Premrhali sme šancu poraziť ich,“ poznamenal po dueli 33-ročný Španiel. Barcelona sa aktuálne nachádza na priebežnej druhej priečke s 55 bodmi. Líder z hlavného mesta Španielska si drží jednobodový náskok.