Domov Slovensko Útok sekerou v Kotešovej si vyžiadal jednu obeť

Útok sekerou v Kotešovej si vyžiadal jednu obeť

0
0

Hororový scenár sa odohral v deň Sviatku všetkých svätých 1. novembra v dedine Kotešová neďaleko Bytče. Samuel (24) z okresu Topoľčany vo štvrtok dopoludnia napadol nič netušiace dva manželské páry. Jeho nepríčetné vyčíňanie si dokonca vyžiadalo život 70-ročnej dôchodkyne.

Nepríčetné chovanie

Takéto ráno v tento sviatočný deň nečakal zrejme nikto z obyvateľov na hornom Považí. V ranných hodinách zišiel z chatovej oblasti do dediny 24-ročný Samuel, vyzlečený do pol pása.

Jeho chovanie nasvedčovalo tomu, že je pod vplyvom drog. Podľa svedkov Samuel hľadal akékoľvek otvorené auto, pretože sa chcel odviesť za svojou priateľkou.

Jedno nevedel otvoriť, a tak začal do auta bezhlavo kopať. Majiteľ auta vybehol z dvora a na mladíka skríkol. Samuel sa však rozbehol za ním.

„Majiteľ domu sa zľakol, tak sa skryl do domu, ale páchateľ vykopol dvere a udrel ho do hlavy päsťou,“ uviedol očitý svedok. Tento útok však nebol jediný. To najhoršie ešte len prišlo.

Bezdôvodný útok

Mladík po prvom útoku zbehol dole dedinou a vošiel do domu, kde na dvore robila poriadok 70-ročná dôchodkyňa. Útočník na zemi našiel sekeru. „Zobral sekeru a začal ju napádať.

Niekoľkokrát ju udrel do hlavy. Mala rozsekanú hlavu, tak vážne, že jej bolo vidieť až mozog,“ povedal pre televíziu Markíza očitý svedok. Pomôcť sa jej snažil manžel, no proti útočníkovi sa nedokázal adekvátne brániť. Samuel napadol aj jeho a sekerou ho takisto udrel niekoľkokrát do hlavy.

Hrozí mu doživotie

Medzitým na miesto prichádzala policajná hliadka, ktorá útočníka spacifikovala. Napadnutá 70-ročná dôchodkyňa po prevoze do nemocnice podľahla zraneniam.

Samuel tak má na svedomí vraždu, ublíženie na zdraví v štádiu pokusu a obvinený je aj z porušovania domovej slobody. Mladíkovi hrozí v prípade dokázania týchto skutkov až doživotie.

Svedkovia hovorili, že mladík sa správal nepríčetne a vykazoval všetky  známky toho, že bol pod vplyvom drog. „Mal povrchové poranenia na tele a bol pod vplyvom návykových látok,“ uviedla to Alena Krčová, hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…