Domov Slovensko ÚVN spustila očkovanie

ÚVN spustila očkovanie

0
0

Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – FN začala 11. januára s očkovaním svojich zamestnancov proti ochoreniu Covid-19.

„K dispozícii máme 3 900 dávok vakcíny. Záujem o očkovanie prejavilo takmer 600 zamestnancov,“ uviedol riaditeľ nemocnice brig. gen. MUDr. Vladimír Lengvarský, ktorý bol zároveň prvým zaočkovaným zamestnancom nemocnice.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: NAĎ: Disciplína a dôvera

„V boji s Covid-19 je nevyhnutné zabezpečiť ochranu zdravia našich zdravotníkov tak, aby boli aj naďalej schopní poskytovať pomoc našim obyvateľom. Preto som veľmi rád, že s očkovaním už začala aj rezortná Ústredná vojenská nemocnica SNP v Ružomberku.

Ďakujem našim zdravotníkom a celému personálu nemocnice za oddanú prácu a prajem veľa energie do ďalších dní,“ povedal minister obrany SR Jaroslav Naď.

Na vakcináciu sú v ÚVN SNP Ružomberok – FN vyhradené priestory na -1. poschodí v budove riaditeľstva. Očkovanie širšej verejnosti sa bude konať v novom covidovom pavilóne. Každý zamestnanec, ktorý prejavil záujem o očkovanie, absolvuje test na protilátky a pred samotnou vakcináciou aj antigénový test.

V ružomberskej nemocnici je aktuálne hospitalizovaných 56 pacientov pozitívnych na ochorenie Covid-19, z toho 13 si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu. Nemocnica má pre nich k dispozícii 141 reprofilizovaných lôžok.

red, mo, foto: facebook  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

RAŠI: Vláda plných cintorínov

To, čo predvádza vláda Igora Matoviča, nikdy na Slovensku nebolo. Nie je to len nezvládnut…