Domov Ekonomika ÚVO kontroluje štátnu firmu kvôli „predstieraniu súťaží“

ÚVO kontroluje štátnu firmu kvôli „predstieraniu súťaží“

0
0

Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) začal kontrolu v štátnej firme MH Invest, s.r.o., a to pre údajné „predstieranie súťaží“ v súvislosti s výstavbou priemyselného parku pre automobilku Jaguar Land Rover pri Nitre. Informovala o tom minulý týždeň nadácia Zastavme korupciu.

Spornými majú byť konkrétne tri verejné obstarávania, a to „Príprava strategického parku Nitra“, „Hrubé terénne úpravy pre Strategický priemyselný park Nitra“ a „Príprava cestnej infraštruktúry – strategický park Nitra“.

Peniaze pre vopred vybrané firmy

Nadácia Zastavme korupciu upozornila na predmetné verejné obstarávania už dávnejšie na svojom blogu.

„Pred rokom sme Úrad pre verejné obstarávanie upozornili, že s výstavbou priemyselného parku Jaguar nemusí byť všetko v poriadku. Súťaž na práce za 500 miliónov eur podľa nás len predstierali a peniaze mali dostať vopred vybrané firmy.

Strabag, Doprastav a Bonul,“ informovala minulý týždeň nadácia na sociálnej sieti s tým, že úrad podnet vyhodnotil ako opodstatnený a začal kontrolu v štátnej spoločnosti. Verejné obstarávania mala na starosti štátna spoločnosť MH Invest.

MH Invest, s.r.o. obvinenia odmieta

Spoločnosť MH Invest, s.r.o. striktne odmieta špekulácie a zavádzajúce tvrdenia o údajnom „predstieraní súťaže“ v súvislosti s výstavbou priemyselného parku pre automobilku Jaguar Land Rover pri Nitre.

„Všetky povinnosti vo vzťahu k predmetným zákazkám voči ÚVO si spoločnosť MH Invest riadne splnila v súlade so zákonom o verejnom obstarávaní, a to od počiatku realizácie daných postupov verejného obstarávania.

Všetky tri obstarávania boli uskutočnené v súlade so zákonom o verejnom obstarávaní,“ tvrdí štátna firma. Zároveň dodáva, že vo všetkých troch prípadoch výkon kontroly stále prebieha a ani jedna kontrola postupu zadávania zákaziek nebola zo strany ÚVO toho času ukončená.

Firma MH Invest ďalej informovala, že zákazka „Príprava strategického parku Nitra“ bola realizovaná priamym rokovacím konaním, víťazný dodávateľ bol vybraný z ôsmich uchádzačov.

Ďalšie dve zákazky boli zadávané postupom verejnej súťaže. „V rámci výkonu kontroly postupu zadávania zákazky „Príprava strategického parku Nitra“ prebieha komunikácia medzi spoločnosťou MH Invest a ÚVO.

Spoločnosť poskytuje úradu bezodkladne plnú súčinnosť pri výkone kontroly. Veríme, aj vzhľadom na bežnú prax krajín v rámci Európskej únie týkajúcu sa použitia priameho rokovacieho konania, že v konaní bude naša spoločnosť úspešná,“ uzatvára MH Invest.

red, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Ekonomika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

NBA smúti: Zomrel legendárny tréner

Smutná správa zasiahla zámorskú basketbalovú rodinu minulý víkend. Po dlhej a ťažkej choro…