Domov Šport V Belehrade potrápili Djokoviča dvaja Slováci

V Belehrade potrápili Djokoviča dvaja Slováci

0
0

Srbský tenista Novak Djokovič ovládol cez víkend domáci turnaj. Na antukovom turnaji ATP v Belehrade mu cestu za titulom skrížili hneď dvaja Slováci. Andrej Martin mu v semifinále ako jediný zobral set a Alex Molčan potrápil svetovú jednotku vo finále.

Na ceste do belehradského finále si Djokovič poradil bez straty setu s Nemcom Moraingom i Argentínčanom Coriom. V semifinále mu Slovák Andrej Martin zobral set, keď vyrovnával na 1:1. V treťom sete však Djokovič zapol na vyšší prevod a za 27 minút nadelil slovenskému tenistovi kanára.

Vo finále ho čakala ďalšia slovenská prekážka. Alex Molčan si najskôr dvomi kanármi poradil so Srbom Krstinom, aby v zápasoch proti Verdascovi a Delbonisovi potvrdil skvelú formu a postúpil do svojho vôbec prvého finále na okruhu ATP.

Najlepší týždeň v kariére

A slovenský tenista v belehradskom finále vôbec nebol len do počtu. Svetovú jednotku brejkol hneď v prvom geme, čo mu však slávny súper hneď opätoval. Celkovo však 23-ročný tenista zobral Djokovičovi štyri podania a žiadny gem mu nedal zadarmo. Na zisk setu to ale nestačilo a Molčan podľahol Srbovi 6:4 a 6:3. Jeho finálový výkon však len podčiarkol skvelé predstavenie v Belehrade…